Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME K: Szwajcarsko-hiszpański finał

Plażowe ME K: Szwajcarsko-hiszpański finał

We Wiedniu końca dobiegają plażowe mistrzostwa Europy. W południowej sesji odbyły się półfinały, a o medale siatkarki powalczą o 16:30 oraz 17:45. W pierwszym półfinale szwajcarska para Huberli/Brunner stoczyła zacięty pojedynek z Niemkami – Ludwig/Lippmann. Sporo emocji przyniósł również drugi półfinał, w którym 2:1 Alvarez/Moreno z Hiszpanii triumfowały nad Szwajcarkami Verge-Depre/Mader.

Wszystkie trzy rozegrane sety pierwszego półfinału kończyły się różnicą zaledwie dwóch oczek. W premierowej odsłonie obie pary szły łeb w łeb, popełniły taką samą liczbę błędów, miały po 1 asie serwisowym i po 12 wygranych akcji w ofensywie. Ostatecznie jednak lepsze okazały się Huberli/Brunner. Podobnie przebiegała również druga partia, w niej lepiej w ofensywie radziły sobie Niemki, które dołożyły także 3 udane bloki i doprowadziły do remisu w spotkaniu. Emocje przyniósł również decydujący set. Przewaga Szwajcarek zarysowała się w ataku, w której wywalczyły 11 oczek i ostatecznie wygrały 16:14 i awansowały do finału.

Huberli/Brunner (SUI) – Ludwig/Lippmann (GER) 2:1
(21:19, 19:21, 16:14)

Drugi półfinał mistrzostw Europy rozpoczął się po myśli Verge-Depre/Mader, które po bloku Joany Mader prowadziły 2:0. Szybko pojawił się jednak remis i potem żaden z duetów nie był w stanie przejąć inicjatywy. Jako pierwsze dwa oczka więcej miały Szwajcarki (13:11), ale zagrywka Danieli Alvarez dała kolejne wyrównanie. Dopiero w końcówce Niemki wrzuciły wyższy bieg, dobre serwisy Mader przechyliły szalę na ich korzyść (18:14), ale nie na długo. Szwajcarska para broniła piłek setowych, a o wyniku premierowej odsłony decydowała dopiero długa gra na przewagi, którą zakończył atak Anouk Verge-Depre.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale powoli na prowadzenie wyszły Hiszpanki (7:4). Pewnie atakowała Tania Moreno, a jej partnerka dołożyła dobre zagrywki (17:11). Tuż przed końcówka rywalki zmniejszyły straty (15:18), ale nie na tyle, aby myśleć o zagrożeniu hiszpańskiemu duetowi. Decydująca partia od początku była zacięta (5:5) i żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć. Udało się to dopiero po blokach Alvarez (12:9). To jednak nie zniechęciło rywalek, które po akcjach w ofensywie Verge-Depre i bloku Mader wyrównały stan rywalizacji (12:12). Końcówka należała już jednak do Hiszpanek, które zagrywką Moreno zakończyły tie-breaka i zagrają o złoto.

Alvarez/Moreno (ESP) – Verge-Depre/Mader (SUI) 2:1
(25:27, 21:17, 15:13)