Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sztab szkoleniowy zawiercian zostaje w rolach sprzed roku

Sztab szkoleniowy zawiercian zostaje w rolach sprzed roku

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dominik Kwapisiewicz, Jakub Gniado i Krzysztof Makaryk nadal będą odpowiadali za przygotowanie techniczne, fizyczne i taktyczne Jurajskich Rycerzy. Wszyscy trzej przedstawiciele sztabu szkoleniowego, którzy pracę w Zawierciu zaczynali jeszcze w czasach I ligi, będą ją kontynuować w sezonie 2020/2021.

Dominik Kwapisiewicz i Krzysztof Makaryk pojawili się w Zawierciu w trakcie debiutanckiego sezonu w I lidze (2014/2015). Kwapisiewicz 19 listopada przejął stanowisko pierwszego trenera po Albercie Semeniuku, a Makaryk z początkiem grudnia zastąpił w roli jego asystenta Michała Szczytowicza, obejmując jednocześnie pozycję statystyka.Jakub Gniado dołączył do nich w roli trenera przygotowania fizycznego przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Wspólnie poprowadzili Aluron Virtu Wartę do zwycięstwa w I lidze, a następnie do historycznego awansu do PlusLigi. Wtedy też Kwapisiewicz został asystentem doświadczonego Emanuele Zaniniego, a Makaryk skupił się wyłącznie na roli statystyka. Zadania te nie zmieniły się, kiedy włoskiego szkoleniowca zastąpił Mark Lebedew, a po jego rezygnacji 14 lutego 2020 roku Kwapisiewicz dokończył poprzedni sezon jako pierwszy trener. Teraz wraca na stanowisko asystenta.

Mimo prawie 40 lat na karku mam jeszcze chwilę i nie uważam tego za zły krok. Staram się sterować tą karierą czy przygodą z siatkówką rozsądnie i optymalnie, bez zbędnego podpalania się. Również cała sytuacja z koronawirusem nie napawała optymizmem na przyszłość, do tego sprawy rodzinne, to wszystko złożyło się na to, że wspólnie z prezesem zdecydowałem, by pozostać w roli drugiego trenera. Na pewno jestem zadowolony z tego, z kim będę współpracował – tłumaczy Kwapisiewicz.

W Zawierciu jestem już sześć lat i mam nadzieję, że jeszcze co najmniej kolejne sześć tu posiedzę – dodaje Makaryk. – Otoczenie i ludzie, którzy tu działają, sprawiają, że chce się tu pracować i robi się to z przyjemnością – tłumaczy statystyk Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Gniado od 2018 roku łączy przygotowywanie Jurajskich Rycerzy z pracą z reprezentacją Polski Vitala Heynena. Już pierwszy rok współpracy z belgijskim szkoleniowcem i najlepszymi polskimi siatkarzami przyniósł tytuł mistrzów świata, ale, mimo takich sukcesów, Kuba nigdzie się nie wybiera.

Można powiedzieć, że to już drugi dom. Cztery lata za mną, nadchodzi piąty sezon, a później kolejne przede mną. Zawiercie to wspaniałe miejsce, piękne tereny dookoła, bardzo dobrze zorganizowany klub, wspaniali ludzie. Polecam każdemu, żeby znalazł takie miejsce i mógł w nim pracować – mówi Gniado.

Radości z kontynuacji współpracy z całą trójką nie kryje Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran.

Jestem bardzo zadowolony i dumny, że udaje nam się utrzymywać stabilność w sztabie. Każdy z jego przedstawicieli jest najwyższej klasy specjalistą w swojej dziedzinie, natomiast prawdziwą siłę stanowią jako jedność, jako osoby współpracujące, którym na klubie zależy, dla których nie jest to klub przypadkowy, a jest ich miejscem na ziemi. W związku z tym uważam, że mamy, jako zespół, jeden z najlepszych sztabów w Polsce, świadczy on o naszym rozwoju i stanowi bazę do dalszych wyzwań i doskonalenia pracy z siatkarzami – dodaje prezes Jurajskich Rycerzy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę