Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla w komplecie

Sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla w komplecie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Poznaliśmy pełny sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla na sezon 2023/2024. Jego pierwszym trenerem wciąż będzie Marcelo Mendez, a do sztabu dołączy jego syn – Juan.

Jastrzębski Węgiel będzie kontynuował współpracę z Marcelo Mendezem, pod wodzą którego w poprzednim sezonie wywalczył mistrzostwo Polski oraz dotarł do finału Ligi Mistrzów. Argentyński szkoleniowiec wciąż będzie pierwszym trenerem śląskiego zespołu. Nadal współpracować z nim w roli asystenta będzie Henrique Furtado. A

– Od początku czułem się w Jastrzębskim Węglu bardzo dobrze. Kiedy otrzymałem propozycję kontynuacji współpracy, nie miałem wątpliwości, jaka będzie moja odpowiedź. Jesteśmy zadowoleni z tego, czego wspólnie dokonaliśmy i bardzo zmotywowani do walki o nasze cele – powiedział 39-letni Brazylijczyk, który przyszedł do Jastrzębskiego Węgla przed minionym sezonem.

W nadchodzącym sezonie jastrzębski klub będzie kontynuował współpracę także z trenerem przygotowania motorycznego, Federico Baronim, który również trafił do drużyny wraz z trenerem Mendezem. – Jestem bardzo wdzięczny Marcelo i Klubowi za obdarzenie mnie dalszym zaufaniem. Mam nadzieję, że powtórzymy, a nawet poprawimy osiągniecia z zeszłego sezonu. Pod moją nieobecność w okresie przygotowawczym dołączyliśmy do sztabu Bartosza Bielendę, przez co myślę, że jeszcze poprawiliśmy naszą strukturę przygotowania motorycznego – stwierdził 40-letni Argentyńczyk.

Ojciec w duecie z synem

Drugim trenerem Jastrzębskiego Węgla pozostaje Leszek Dejewski, człowiek związany ze śląskim klubem od 1983 roku. W nadchodzącym sezonie na ławce trenerskiej w roli asystenta zasiądzie także dotychczasowy statystyk klubu – Bogdan Szczebak. Jego funkcję przejmie natomiast syn trenera Marcelo Mendeza, Juan. – Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do Jastrzębskiego Węgla, aktualnych mistrzów Polski i jednego z największych klubów w Europie. To zaszczyt być częścią drużyny z takimi zawodnikami i tak niesamowitym sztabem szkoleniowym. Jestem również podekscytowany możliwością poznania ludzi, którzy pracują w administracji klubu – podkreślił Juan Mendez, który obecnie jest też statystykiem w seniorskiej kadrze Argentyny, a wcześniej pracował w tej roli w kadrach młodzieżowych swojego kraju. Ponadto, prowadził jako pierwszy trener argentyński klub z niższej klasy rozgrywkowej Club San Fernando. Poza tym w przeszłości sam był zawodnikiem, występując na pozycji libero m.in. w brazylijskiej ekstraklasie w klubie JF Vôlei.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2023/2024

 

 

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved