Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Szósty z rzędu Superpuchar Włoch dla drużyny Wołosz

Szósty z rzędu Superpuchar Włoch dla drużyny Wołosz

Prosecco Doc Imoco Conegliano, w którego barwach występuje Joanna Wołosz, wygrał Superpuchar Włoch. W spotkaniu o to trofeum Imoco wygrało 3:1 z Vero Volley Milano. Joanna Wołosz zdobywa to trofeum nieprzerwanie od 2018 roku. Polska rozgrywająca została wybrana MVP tego spotkania.

Imoco Conegliano wciąż dominuje

Otwarcie spotkania było wyrównane. Ręki w ataku nie wstrzymywała Egonu. Stopniowo coraz pewniej punktowała Haak. Joanna Wołosz regularnie posyłała piłki do swoich środkowych. Nie brakowało ciekawych wymian a wynik pozostawał na styku. Chociaż siatkarki Allianz Milano jako pierwsze miały piłkę setową, nie wykorzystały jej. Kropkę nad i w tej odsłonie postawiła Haak.

W drugiej partii Sylla i Egonu wyprowadziły swój zespół na 6:3. Ponownie jednak siatkarki Imoco odrobiły straty za sprawą dobrej gry Haak (7:7). Rywalki nie dały za wygraną, szybko odbudowując przewagę. Mimo starań podopiecznych trenera Santarelliego nie udało im się odwrócić biegu seta. Zwycięstwo zespołowi z Mediolanu dała Candi.

Z nową energią w trzeciego seta weszły siatkarki z Conegliano. Po kontrataku Cook było już 7:3. Ze względu na problemy ze skurczami Sylla musiała zostać zmieniona przez Cazaute. Wymiany były efektowne, obie drużyny nie odpuszczały. Na prowadzeniu pozostawały jednak siatkarki prowadzona przez trenera Santarelliego. Do końca to Imoco kontrolowało grę i wygrało do 23.

Po zaciętym początku za sprawą asa Squarcini Imoco odskoczyło na 11:9. Dobra gra Rettke sprawiła, że przeciwniczki wyrównały (14:14). Wciąż wysoką skuteczność utrzymywała Haak. Skutecznie w obronie grała De Gennaro. Cały pojedynek został zamknięty asem Fahr.

To był trochę dziwny mecz. W pierwszym secie prowadziliśmy a później musiałyśmy odrabiać straty w końcówce. Jednak do drugiego seta przystąpiłyśmy z odpowiednią mentalnością i zakończyłyśmy go. W trzecim i czwartym secie cierpiałyśmy przez własne błędy. To porażka, która musi nam dać do myślenia. Przede wszystkim musimy poprawić szczegóły, których brakowało – powiedziała po spotkaniu Alessia Orro.

MVP: Joanna Wołosz

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Allianz Milano 3:1
(26:24, 21:25, 25:23, 25:20)

Imoco: Squarcini (6), Wołosz (4), Plummer (6), Fahr (14), Haak (25), Robinson -Cook (8), De Gennaro (libero) oraz Gennari (2), De Kruijf (1), Bardaro, Lanier
Alianz: Sylla (8), Bajema (7), Orro (3), Egonu (21), Rettke (11), Candi (8), Parrocchiale (libero) oraz Cazaute (3), Malual (1), Heyrman (1), Daalderop (2)