Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Szlagier w Rzeszowie, ciekawie w Kaliszu

Szlagier w Rzeszowie, ciekawie w Kaliszu

Strona: 2

BKS Bostik Bielsko-Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
Sobota, 9 października, godzina: 15:00

Bielszczanki w pierwszym spotkaniu urwały punkt wicemistrzyniom Polski, ale w starciu z mistrzyniami były już  bezradne. Przegranie seta do 7 na tym poziomie nie przystoi. W pozostałych partiach trudno im odmówić woli walki, co dla tej młodej drużyny może być dobrym prognostykiem na przyszłość. Przed nimi pierwszy mecz w sezonie we własnej hali z przeciwnikiem, który jest w ich zasięgu. W dobrej formie jest Weronika Szlagowska i to od postawy tej zawodniczki oraz czeskiej atakującej Gabrieli Orvošovej będzie dużo zależeć. Wydaje się, że podopieczne Bartłomieja Piekarczyka są faworytkami w tym pojedynku, ale pozostaje pytanie czy udźwigną tą rolę.

Bydgoszczanki w poprzedniej kolejce po raz pierwszy zapunktowały, choć po spotkaniu z legionowiankami mogą czuć lekki niedosyt. Po trzech setach prowadziły 2:1, ale w dalszej części meczu oddały inicjatywę i ostatecznie poległy 2:3. Z pewnością na uwagę zasługuje ich gra blokiem, gdyż w tym elemencie zdobyły aż 21 punktów. – Na razie cieszymy się z tego, że jest tendencja zwyżkowa, choć niedosyt pozostaje – zaznaczył w wywiadzie udzielonym klubowi Piotr Matela. Czy jego podopieczne poprawią swoją grę i zwyciężą w hali pod Dębowcem? Naszym zdaniem nie na tyle, aby wygrać.