Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Szkoleniowiec reprezentacji Iranu krytykuje formułę MŚ

Szkoleniowiec reprezentacji Iranu krytykuje formułę MŚ

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejny trener postanowił skrytykować format siatkarskich mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Słowenii. Tym razem zrobił to trener Iranu Ataei Nour Behrouz. – Format miał negatywny wpływ na cały przebieg mistrzostw – powiedział po porażce w 1/8 finału z Brazylią (0:3).

Irańczycy nie mieli właściwie żadnych szans w starciu z Brazylią, absolutnym faworytem do walki o medale mistrzostw świata w siatkówce. Finaliści mistrzostw świata z 2014 i 2018 roku pewnie wygrali 3:0 i awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Argentyną.  Po zakończeniu spotkania trener Irańczyków, Ataei Nour Behrouz, w ostrych słowach skrytykował format mistrzostw świata, rozgrywanych w Polsce i Słowenii.To był dla nas bardzo trudny mecz. Pamiętaliśmy, że to faza pucharowa, więc obie drużyny dały z siebie wszystko – podkreślił Behrouz, którego cytuje portal varzesh3.com. –  Format organizacji tego turnieju krytykowało już wiele drużyn i ich trenerów. Japonia, Serbia czy Iran zostały wyeliminowane. Bardzo blisko odpadnięcia były USA i Francja. W naszej grupie, ze względu na ranking drużyn 1-16 na koniec fazy grupowej, drużyna z trzeciego miejsca pokonała teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika. Więc gdybyśmy mogli wybrać, być może wybralibyśmy Serbię – przyznał Behrouz.

Jego zdaniem format mistrzostw świata nie został do końca przemyślany przed ich rozpoczęciem. – Format miał negatywny wpływ na cały przebieg mistrzostw. W ćwierćfinale Amerykanie znów grają z Polską, z którą wcześniej rywalizowali w grupie. I może odpaść z mistrzostw świata po dwóch porażkach z tym samym zespołem. To tylko pokazuje, że ten format nie został szczegółowo przemyślany. A sytuacja Iranu nie była wyjątkiem – zakończył Behrouz.

źródło: sport.pl, varzesh3.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę