Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sześć pozytywnych testów na koronawirusa w Jastrzębskim Węglu

Sześć pozytywnych testów na koronawirusa w Jastrzębskim Węglu

KS Jastrzębski Węgiel S.A. poinformował, że w rezultacie przeprowadzonych 17 listopada testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku sześciu zawodników otrzymano wyniki pozytywne. W związku z zaistniałą sytuacją KS Jastrzębski Węgiel S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki.

Zespół i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla zostali poddani badaniu na obecność SARS-CoV-2 po tym, jak w poniedziałek 16 listopada jeden z zawodników drużyny poczuł się gorzej, miał objawy chorobowe mogące wskazywać na infekcję koronawirusem i zgłosił ten fakt trenerom.Jak się okazało dzień później, w rezultacie przeprowadzonych testów na obecność SARS-CoV-2 w przypadku tego zawodnika, jak i w przypadku pięciu pozostałych członków ekipy, otrzymano wyniki pozytywne. Cała drużyna i kadra trenerska zostali już poddani samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia oraz kontakt z Sanepidu. Jednocześnie klub informuje, że osoby zakażone na razie czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie.

Sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu do zaleceń lekarzy i specjalistów oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Klub wdrożył również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, ale i w codziennym funkcjonowaniu klubu.


Polska Liga Siatkówki odwołała trzy najbliższe mecze z udziałem Jastrzębskiego Węgla.

Chodzi o zaplanowane na:

– 20 listopada o godzinie 17:30 spotkanie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (dom)

– 24 listopada o godzinie 18:00 spotkanie ze Stalą Nysa (dom)

– 28 listopada o godzinie 14:45 spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów (wyjazd)

Nowe terminy rozegrania meczów zostaną ustalone w późniejszym czasie.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved