Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Szeroki skład kadry siatkarek na MŚ bez Martyny Łukasik

Szeroki skład kadry siatkarek na MŚ bez Martyny Łukasik

fot. FIVB

Zgodnie z przepisami regulującymi rozgrywki FIVB Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet 2022 w piątek w nocy (12 sierpnia) upłynął termin przesyłania przez poszczególne federacje formularzy z szerokimi składami ich reprezentacji na mistrzostwa. Po decyzji trenera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego PZPS zgłosił następującą listę zawodniczek:

Szeroki skład Polek na mistrzostwa świata:rozgrywające: Alicja Grabka, Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska, Martyna Łazowska,
środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk (Kąkolewska), Kamila Witkowska, Anna Obiała (Stencel)
przyjmujące:  Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Gorecka, Julita Piasecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska
atakujące: Magdalena Stysiak, Monika Gałkowska
libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

W składzie liczącym 22 zawodniczki na mistrzostwa świata, oprócz tych nazwisk, które obecnie pracują w Szczyrku umieściłem także dziewczyny, które miały okazję zagrać w rozgrywkach tegorocznej Ligi Narodów. Listę uzupełniłem o niektóre młode siatkarki, a także Paulinę Maj-Erwardt. Zdecydowałem, że dobrze jest mieć zabezpieczenie na wypadek kontuzji na pozycji libero. Paulina jest zawodniczką doświadczoną na międzynarodowych turniejach. Wszystkie z powołanych zgodziły się na to, by wesprzeć kadrę narodową, jeśli zajdzie taka potrzeba – uzasadnił Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski kobiet.

Oświadczenie PZPS w prawie nieobecności Martyny Łukasik:

Podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono badania diagnostyczne całego zespołu. Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu. W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę