Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szalpuk zdecyduje się ostatecznie na grę w stołecznej Vervie?

Szalpuk zdecyduje się ostatecznie na grę w stołecznej Vervie?

fot. plusliga.pl

Artur Szalpuk ostatecznie podpisze kontrakt z Vervą Warszawa? Według informacji Gazety Wyborczej i onet.pl reprezentacyjny przyjmujący, który w ostatnich dniach był o krok od transferu do rosyjskiego Biełgorie Biełgorod, zostanie w Polsce i dołączy do stołecznej Vervy. Finalizacja transferu jest już na ostatniej prostej.

Po dwóch latach spędzonych w PGE Skrze Bełchatów Artur Szalpuk zmienia klub. Według informacji stołecznej Gazety Wyborczej i portalu onet.pl nie będą to jednak przenosiny za granicę. Na początku maja menedżer siatkarza Jakub Michalak przyznawał, że Artur ma propozycje z Rosji i Włoch.– Mogę potwierdzić, że Artur ma kilka ciekawych ofert z Włoch i Rosji. Nie wykluczamy także, że zostanie w PlusLidze w jednym z czołowych zespołów. Na pewno nie będzie grał już jednak w Bełchatowie – wyjawił agent siatkarza Jakub Michalak w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”. W kolejnych dniach okazało się, że jednym z rosyjskich klubów zainteresowanych naszym przyjmującym jest Biełgorie Biełgorod. Szalpuk był bardzo blisko przenosin, ale transfer ostatecznie nie doszedł do skutku.

Obecnie wiele wskazuje jednak na to, że 25-latek nie opuści PlusLigi i dołączy do Vervy Warszawa prowadzonej przez Andreę Anastasiego. Przyjmujący doskonale zna się z włoskim szkoleniowcem, bowiem w sezonie 2017/2018 pracowali razem w Treflu Gdańsk. Szalpuk przez ostatnie dwa lata występował w PGE Skrze Bełchatów. Jest jednym ze złotych medalistów mistrzostw świata z 2018 roku, a przed rokiem wywalczył z kadrą brąz mistrzostw Europy, brąz Ligi narodów i srebro Pucharu Świata.

Dla Szalpuka to powrót do stołecznego klubu. Siatkarz jako nastolatek występował w nim w latach 2013-2015. Wówczas klub nazywał się AZS Politechnika Warszawska. Już wówczas był wschodzącą gwiazdą. 25-latek jest wychowankiem MKS MDK Warszawa. Jego ojciec Jarosław wiele lat spędził zaś w siatkarskiej Legii.

źródło: onet.pl, warszawa.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved