Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szalpuk zdecyduje się ostatecznie na grę w stołecznej Vervie?

Szalpuk zdecyduje się ostatecznie na grę w stołecznej Vervie?

fot. plusliga.pl

Artur Szalpuk ostatecznie podpisze kontrakt z Vervą Warszawa? Według informacji Gazety Wyborczej i onet.pl reprezentacyjny przyjmujący, który w ostatnich dniach był o krok od transferu do rosyjskiego Biełgorie Biełgorod, zostanie w Polsce i dołączy do stołecznej Vervy. Finalizacja transferu jest już na ostatniej prostej.

Po dwóch latach spędzonych w PGE Skrze Bełchatów Artur Szalpuk zmienia klub. Według informacji stołecznej Gazety Wyborczej i portalu onet.pl nie będą to jednak przenosiny za granicę. Na początku maja menedżer siatkarza Jakub Michalak przyznawał, że Artur ma propozycje z Rosji i Włoch.– Mogę potwierdzić, że Artur ma kilka ciekawych ofert z Włoch i Rosji. Nie wykluczamy także, że zostanie w PlusLidze w jednym z czołowych zespołów. Na pewno nie będzie grał już jednak w Bełchatowie – wyjawił agent siatkarza Jakub Michalak w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”. W kolejnych dniach okazało się, że jednym z rosyjskich klubów zainteresowanych naszym przyjmującym jest Biełgorie Biełgorod. Szalpuk był bardzo blisko przenosin, ale transfer ostatecznie nie doszedł do skutku.

Obecnie wiele wskazuje jednak na to, że 25-latek nie opuści PlusLigi i dołączy do Vervy Warszawa prowadzonej przez Andreę Anastasiego. Przyjmujący doskonale zna się z włoskim szkoleniowcem, bowiem w sezonie 2017/2018 pracowali razem w Treflu Gdańsk. Szalpuk przez ostatnie dwa lata występował w PGE Skrze Bełchatów. Jest jednym ze złotych medalistów mistrzostw świata z 2018 roku, a przed rokiem wywalczył z kadrą brąz mistrzostw Europy, brąz Ligi narodów i srebro Pucharu Świata.

Dla Szalpuka to powrót do stołecznego klubu. Siatkarz jako nastolatek występował w nim w latach 2013-2015. Wówczas klub nazywał się AZS Politechnika Warszawska. Już wówczas był wschodzącą gwiazdą. 25-latek jest wychowankiem MKS MDK Warszawa. Jego ojciec Jarosław wiele lat spędził zaś w siatkarskiej Legii.

źródło: onet.pl, warszawa.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę