Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szalacha będzie nadal grał w Jastrzębskim Węglu

Szalacha będzie nadal grał w Jastrzębskim Węglu

fot. Klaudia Piwowarczyk

W nachodzącym sezonie barwy Jastrzębskiego Węgla nadal będzie reprezentować Michał Szalacha. 26-letni środkowy bloku jest zawodnikiem Jklubu od kwietnia 2019 roku, kiedy to trafił do drużyny na zasadzie transferu medycznego w miejsce kontuzjowanego Grzegorza Kosoka.

– Michał Szalacha to siatkarz z wielkim potencjałem. Nie przez przypadek w zeszłym roku otrzymał powołanie od trenera Vitala Heynena do kadry narodowej. Niestety, ten jego rozwój w reprezentacji trochę zahamowała kontuzja. Gdyby nie to, z pewnością zaistniałby w niej bardziej znacząco – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

– My jako Klub również dostrzegliśmy spore umiejętności u tego zawodnika i w końcówce sezonu 2018/19 pozyskaliśmy go jako transfer medyczny za Grzegorza Kosoka. Wówczas, w meczach o brązowy medal, Michał pokazał się z bardzo dobrej strony. Po tamtym sezonie związaliśmy się z tym zawodnikiem na kolejne dwa lata i w ramach tej umowy kontynuujemy współpracę. W nadchodzących rozgrywkach formacja środkowych będzie u nas w całości złożona z polskich zawodników i wierzę, że Michał Szalacha będzie stanowił jej ważne ogniwo – zakończył sternik jastrzębskiego klubu.

Sam zawodnik mocno komplementuje Klub i ambitnie podchodzi do kolejnych wyzwań. – Cieszę się bardzo, że zostaję w Jastrzębskim Węglu na przynajmniej jeszcze jeden sezon. Jest to topowy zespół, topowa organizacja i myślę, że w nachodzącym sezonie będziemy bili się o złoto – powiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved