Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > System rozgrywek MŚ siatkarek zupełnie inny niż w rywalizacji siatkarzy

System rozgrywek MŚ siatkarek zupełnie inny niż w rywalizacji siatkarzy

Mistrzostwa świata siatkarek 2022 zostaną rozegrane w dniach 23 września – 11 października w Polsce i Holandii. W turnieju wystąpią 24 reprezentacje. Jaki jest regulamin i zasady rozgrywania siatkarskich mistrzostw świata kobiet? Według jakiego systemu będą toczyły się rozgrywki? Kto awansuje do kolejnych rund? 

Poprzednie mistrzostwa świata siatkarek zostały rozegrane w Japonii w 2018 roku. W finale Serbia wygrała z Włochami 3:2, a brązowy medal wywalczyła reprezentacja Chin. Najlepszą zawodniczką (MVP) turnieju została uznana serbska atakująca Tijana Bošković. FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 zostaną rozegrane od 23 września do 11 października. Gospodarzami turnieju będą Holandia i Polska.Siatkarki będą rywalizowały w sześciu miastach. W Arnhem (GelreDome), Rotterdamie (Ahoy Arena) i Apeldoorn (Omnisport) w Holandii oraz Gdańsku (Ergo Arena), Łodzi (Atlas Arena) i Gliwicach (Arena Gliwice) w Polsce. Wszystkie grupy rozpoczną rywalizację w Arnhem. Później rozgrywki grupy B przeniosą się do Gdańska, a grupy C do Łodzi. Grupa A i D do końca pierwszej fazy będzie rywalizowała w Arnhem. Druga faza grupowa odbędzie się w Rotterdamie (grupa E) i Łodzi (grupa F). Po dwa ćwierćfinały i po jednym półfinale zostanie rozegrane w Apeldoorn i Gliwicach. Mecz o 3. miejsce i wielki finał odbędą się w Arnhem.

Dwadzieścia cztery reprezentacje podzielono na cztery grupy po sześć zespołów. Każda drużyna rozegra w tej fazie po pięć spotkań. Awans do drugiej fazy grupowej wywalczy szesnaście reprezentacji – po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Osiem najsłabszych drużyn zakończy rywalizację w MŚ. Mecze pierwszej części turnieju odbędą się między 23 września i 2 października.

W drugiej fazie grupowej powstaną dwie grupy po osiem zespołów. W grupie E zagrają najlepsze drużyny z grup A i D, w grupie F – te, które wyjdą z grup B i C. Wyniki z pierwszej fazy pomiędzy zainteresowanymi ekipami będą zaliczane w drugiej rundzie. W tej sytuacji, każda z drużyn zagra w drugiej fazie po cztery mecze. Ta część turnieju zostanie rozegrana w dniach 4–9 października.

Do ćwierćfinałów zakwalifikują się po cztery reprezentacje z obu grup. Rywalizację w tej fazie zaplanowano na 11 października. Półfinały odbędą się 12 i 13 października, a mecze o medale 15 października. W turnieju zostaną rozegrane łącznie 52 mecze.

Zobacz również:
Terminarz mistrzostw świata siatkarek

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę