Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sylwia Pelc na dłużej w gliwickim klubie

Sylwia Pelc na dłużej w gliwickim klubie

fot. azsgliwice.pl

Sylwia Pelc zostaje w Gliwicach. Będzie to już trzeci sezon tej doświadczonej zawodniczki w barwach AZS Politechniki Śląskiej. – Nie miałam w planach odejścia z Gliwic – przyznała siatkarka. 

Dla Sylwii Pelc to już kolejny sezon w zespole AZS-u. – Nie miałam w planach odejścia z Gliwic – zdradziła siatkarka i dodała: –  Cieszę się, że kolejny sezon będę mogła reprezentować barwy AZS-u. Czuję się tutaj bardzo dobrze. Gliwice są pięknym miastem a gra w tutejszym  klubie sprawia mi dużo radości i satysfakcji – przyznała Pelc.Przed przyjściem do AZS-u Pelc występowała w WTS  Solna Wieliczka, a wcześniej miała okazje bronić barw  Budowlanych Łódź, z którym to klubem zajęła drugie miejsce w Orlen Lidze. Jeszcze  wcześniej występowała w Muszyniance Muszyna, a także w BKS-ie Bielsko-Biała. W swoim CV ma również występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Do kadry została powołana w 2011 roku przez Alojzego Świderka.

W swoim premierowym sezonie w Gliwicach środkowa razem z koleżankami uplasowała się na ósmej lokacie. W przerwanej w tym roku kampanii drużyna poprawiła się o jedno miejsce. – Szkoda, że nie miałyśmy szansy rozegrać fazy play-off, tym bardziej, że w ostatnim meczu z Energetykiem Poznań wywalczyłyśmy sobie 7. lokatę na koniec rundy zasadniczej, a co za tym idzie możliwość gry z rywalem z 2. a nie 1. miejsca. Taki wynik nie jest dla mnie satysfakcjonujący, bo uważam, że nasza gra pod koniec rundy zasadniczej była coraz lepsza i miałyśmy szansę powalczyć z zespołem z Opola o wejście do czołowej 4 – zaznacza zawodniczka.

Epidemia nie tylko przerwała rozgrywki, ale też na jakiś czas „uwięziła” zawodniczki w domach, gdzie możliwości trenowania są mocno ograniczone. – Myślę, że o formę sportową nie musimy się obawiać. Każda z nas jest profesjonalistką i w tej długiej przerwie od treningów odpowiednio dba o utrzymanie kondycji fizycznej nawet w  warunkach domowych. Ponadto na pewno będziemy miały odpowiednią ilość czasu w klubie podczas okresu przygotowawczego  na właściwe przygotowanie się do nowego sezonu –  oceniła siatkarka.

Sport należy do tych dziedzin, które najbardziej okazały się wrażliwe  na epidemię. Wirus nie tylko bowiem ograniczył aktywność, ale uniemożliwił rozgrywanie spotkań. Wciąż istnieje realne zagrożenie, że w nowym rozdaniu mecze będą odbywać się bez udziału kibiców. – Co do epidemii, to na ten moment nie ma co wybiegać w przyszłość co będzie jesienią. Miejmy nadzieję, że uda się rozegrać ten sezon  w pełnym wymiarze i co ważne z udziałem kibiców, którzy są dla nas bardzo ważni podczas każdego meczu –podkreśliła Sylwia Pelc.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę