Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Superpuchar Polski M: Jastrzębski Węgiel z trofeum

Superpuchar Polski M: Jastrzębski Węgiel z trofeum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w trzech setach pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i zapisali na swoim koncie pierwsze trofeum w nowym sezonie  – Superpuchar Polski.  Mecz trwał trzy sety, ale poza pierwszym z nich walki nie brakowało. MVP został Tomasz Fornal.

Spotkanie mocno otworzyli jastrzębianie, którzy szybko odskoczyli rywalom przy zagrywce Tomasza Fornala (6:2). As serwisowy Stephena Boyera powiększył dystans (9:4), który po kontrze wykorzystanej przez tego zawodnika, błędzie ZAKSY i punktowej zagrywce Jurija Gladyra wynosił już osiem “oczek” (15:7). Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku i gdy na środku zatrzymali Norberta Huberta, a Fornal popisał się mocnym atakiem było 18:9. Kędzierzynianie nieco zbliżyli się jeszcze do rywali w końcówce dzięki blokowi na Trevorze Clevenocie i kontrze Hubera (17:23), jednak kiwka Fornala zakończyła seta (25:18).

W drugą partię ponownie lepiej weszli jastrzębianie za sprawą asa serwisowego Boyera i bloku na Kamilu Semeniuku (4:2). Chwilę później inicjatywa była już jednak po stronie ZAKSY dzięki akcji Aleksandra Śliwki i błędzie Gladyra (6:4). Kędzierzynianie również nie utrzymali przewagi, gdy Śliwka zerwał atak było po 6 i między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt. Dopiero seria zagrań Śliwki i as serwisowy Semeniuka pozwoliły wicemistrzom Polski objąć prowadzenie (16:12), ponownie jednak go nie utrzymali – seria pomyłek w ich wykonaniu wyrównała stan rywalizacji w tej partii (16:16). Końcówkę zdominowali już podopieczni trenera Andrei Gardiniego i chociaż Łukasz Kaczmarek i Semeniuk przedłużyli jeszcze szanse swojego zespołu, to Gladyr przypieczętował zwycięstwo jastrzębian (25:22).

Początek trzeciej odsłony meczu był wyrównany, ale efektowny atak Kaczmarka i błąd Łukasza Wiśniewskiego dały przewagę ZAKSIE (8:5). Jastrzębianie ambitnie walczyli, jednak ich rywale stopniowo powiększali prowadzenie, które po autowym uderzeniu Gladyra wynosiło już pięć punktów (15:10). Wtedy siatkarze Jastrzębskiego Węgla zaczęli odrabiać straty, co ostatecznie udało im się dopiero w końcówce za sprawą błędów Kaczmarka i zagrań Gladyra oraz Fornala (20:20). Żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć i ostatecznie o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej minimalnie lepsi okazali się jastrzębianie, a zwycięstwo dały im ataki Fornala i as serwisowy Gladyra (30:28).

MVP: Tomasz Fornal

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:18, 25:22, 30:28)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti (1), Boyer (15), Wiśniewski (6), Gladyr (10), Clevenot (8), Fornal (14), Popiwczak (libero) oraz Hadrava (2) i Tervaportti
ZAKSA: Kaczmarek (17), Janusz (1), Śliwka (9), Semeniuk (11), Smith (3), Huber (6), Shoji (libero) oraz Kluth