Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: GKS zgodnie z planem pokonał białostoczanki

I Liga K: GKS zgodnie z planem pokonał białostoczanki

W zaległym meczu 4. kolejki I Ligi Kobiet, GKS ”Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca podjął KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Spotkanie na początku było wyrównane, jednak z każdą akcją widać było coraz większą przewagę gospodyń. Ostatecznie to właśnie GKS mógł cieszyć się ze zwycięstwa w trzech setach i kompletu punktów.

Spotkanie od początku było wyrównane. Zespoły naprzemiennie zdobywały punkty. Dopiero akcja Anny Wojciechowskiej poruszyła białostoczanki do ucieczki i po ataku Magdaleny Ociepy prowadziły 13:8. W odpowiedzi trener Dawid Michor wziął czas. Po przerwie GKS odrobił kilka punktów, jednak w dalszym ciągu to przyjezdne dominowały na boisku. Dopiero dzięki atakom Anny Fiedorowicz gospodyniom udało się doprowadzić do remisu po 17. Siatkarki ze Stężycy poszły od razu za ciosem i w końcówce wysunęły się na prowadzenie (22:19). Dwa ostatnie punkty w inauguracyjnym secie GKS zdobył po zerwanych atakach Barbary Sokolińskiej (25:21).

Partię numer dwa lepiej rozpoczęły stężyczanki, które szybko odskoczyły na dwa punkty. Zawodniczki BAS-u starały się jak najszybciej doprowadzić do wyrównanie, ale to gospodynie cały czas znajdowały się na czele (13:8). Dopiero w końcówce, przy zagrywce Mai Szymańskiej, przyjezdnym udało się zmniejszyć dystans punktowy do jednego „oczka” (22:23). Mimo tego zrywu białostoczanki nie były wstanie powstrzymać gospodyń i musiały uznać ich wyższość. Ostatni punkt dla GKS-u zdobyła asem serwisowym Julia Hewelt (27:25).

Siatkarki ze Stężycy rozpoczęły trzecią odsłonę z wysokiego „C”. Po akcjach m.in. Hewelt prowadziły pięcioma „oczkami” (9:4). W odpowiedzi na serię gospodyń, trener Sebastian Grzegorek poprosił o czas. Po przerwie zawodniczki BAS-u starały się gonić wynik, jednak rywalki skutecznie utrzymywały się na czele. Przy zagrywce Fiedorowicz GKS powiększył prowadzenie do ośmiu punktów (16:8) i znalazł się na prostej drodze do wygrania całego spotkania. Białostoczanki nie miały zamiaru poddawać się bez walki i przy serwisach Ociepy odrobiły większość różnicy punktowej (17:19). Niestety był to ostatni zryw podopiecznych trenera Sebastiana Grzegorka. W końcówce meczu na boisku dominowały gospodynie. Spotkanie zakończył atak Fiedorowicz (25:20).

GKS ”Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0
(25:21, 27:25, 25:20)