Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Stefano Lavarini: Prawdopodobieństwo bronienia się przed spadkiem jest większe niż awansu

Stefano Lavarini: Prawdopodobieństwo bronienia się przed spadkiem jest większe niż awansu

fot. FIVB

– Wiemy, że nasze opcje wyjazdu do Ankary są mocno ograniczone. Dużo większe w tym momencie jest widmo trafienia do Challenger Cup. Musimy wygrać co najmniej jedno spotkanie z nadchodzących dwóch, by spać spokojniej. Od początku rozgrywek wiedzieliśmy, że mecze z Dominikaną i Bułgarią będą ważne przy obu scenariuszach. Nasz plan? Zagranie tych dwóch starć jak najlepiej – powiedział przed ostatnimi spotkaniami Siatkarskiej Ligi Narodów trener polskiej reprezentacji Stefano Lavarini.

Reprezentacja Polski kobiet miała trudny początek rywalizacji w ostatnim turnieju fazy grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów. Po porażkach 1:3 z Włoszkami i 0:3 z Chinkami Polki dostały dzień wolnego.– Nawet jeśli spotkanie z Chinkami nie potoczyło się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, to przed nami dwa kolejne ważne starcia. Właśnie dlatego podjąłem decyzję, by dziś odpoczywać, zebrać energię i mieć czas na to, by pomyśleć, co trzeba zrobić inaczej – wyjaśnił swoją decyzję trener Stefano Lavarini.

Mimo obecności w składzie do końca turnieju w Sofii na boisku nie wystąpi Martyna Łukasik. W dwóch wcześniejszych meczach do protokołu była wpisana jako libero. Wcześniej szkoleniowiec unikał jednoznacznej informacji na temat zawodniczki. – Teraz mogę powiedzieć, że ma niewielki problem z mięśniami brzucha. Jest to całkowicie pod kontrolą. Mimo to zdecydowaliśmy wspólnie ze sztabem medycznym, że w ciągu dwóch tygodni, włączając to poprzedni tydzień, najlepszym rozwiązaniem będzie danie jej odpoczynku. Lekko ćwiczy fizycznie i pracuje z fizjoterapeutami. To dlatego jest z nami w Sofii. Jestem pewny, że wkrótce będzie po problemie – opowiedział szkoleniowiec.

Reprezentacja Polski wciąż walczy o awans do turnieju finałowego w Ankarze. Polki zajmują obecnie 11. miejsce i tracą do ósmych Tajek cztery punkty. Biało-czerwone jednocześnie muszą uważać, by nie spaść z Ligi Narodów. – W tej chwili jedyne co nam pozostało to skupianie się na tym, co robić dzień po dniu, mecz po meczu. Najważniejsze jest to, by myśleć o tym, jak się poprawić, co wyciągnąć z wcześniejszych spotkań. Wiemy, że nasze opcje wyjazdu do Ankary są mocno ograniczone. Dużo większe w tym momencie jest widmo trafienia do Challenger Cup. Musimy wygrać co najmniej jedno spotkanie z nadchodzących dwóch, by spać spokojniej. Od początku rozgrywek wiedzieliśmy, że mecze z Dominikaną i Bułgarią będą ważne przy obu scenariuszach. Nasz plan? Zagranie tych dwóch starć jak najlepiej, wiedząc, że prawdopodobieństwo bronienia się przed spadkiem jest większe niż awansu – stwierdził Lavarini.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę