Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Stefano Lavarini: Mam już w głowie szóstkę na pierwszy mecz

Stefano Lavarini: Mam już w głowie szóstkę na pierwszy mecz

fot. Michał Szymański

Do wyników dwóch pierwszych sparingów reprezentacji Polski siatkarek przyczepić się nie można. Biało-czerwone wygrały wszystkie osiem setów, choć styl gry w ich trakcie nie powalał. – Byliśmy zbyt łagodni od początku, według mnie niewystarczająco skupieni. W obu meczach mogliśmy mieć większą przewagę. Sześć z tych ośmiu setów uznaję za dobre, więc jestem w 75 procentach zadowolony, a w 25 nie – ocenił po drugim starciu selekcjoner Stefano Lavarini.

Miał być czas na testy, ale miały być także zwycięstwa. I były – dwa bardzo pewne. Reprezentantki Polski zainaugurowały sezon reprezentacyjny zwycięstwami z kadrą Francji. W obu sparingach biało-czerwone wygrały wszystkie cztery sety.To jednak na razie początek procesu. W pełnym składzie trenują dopiero od poniedziałku, więc błędy i liczne niedociągnięcia były wliczone w koszty. Świadomy był tego także trener Stefano Lavarini, który nie ukrywał jednak, że momentami brakowało w kadrze właściwego nastawienia. – Były pewne różnice między oboma meczami jeśli chodzi o nasze podejście. Byliśmy zbyt łagodni od początku, według mnie niewystarczająco skupieni. W obu meczach mogliśmy mieć większą przewagę. Sześć z tych ośmiu setów uznaję za dobre, więc jestem w 75 procentach zadowolony, a w 25 nie. Liczyłem przede wszystkim na to, żeby zawodniczki przełożyły na mecz kilka kwestii, o których zdażyliśmy rozmawiać i przetrenować. Przez trzy czwarte czasu to robiły – przyznał po drugim meczu sparingowym.

Przez dwa dni rywalizacji z Francją Włoch zdążył sprawdzić wszystkie dostępne zawodniczki. Czy gra niektórych z nich odmieniła pierwotną wizję szkoleniowca? Trudno stwierdzić. Plan Lavarini ma jednak już nakreślony. – Mam w głowie już pierwszą szóstkę na mecz otwarcia Ligi Narodów – mówi krótko.

Cały artykuł Jana Pęczaka dostępny w serwisie tvpsport.pl

źródło: tvpsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę