Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Start przygotowań Developresu 26 lipca

fot. Developres Rzeszów

KS Developres SkyRes Rzeszów przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpocznie 26 lipca. – Zaczynamy w poniedziałek, 26 lipca, na Podpromiu. Część zawodniczek jest już w Rzeszowie, natomiast kilka dołączy do nas później, albo bardzo późno ze względu na obowiązki w swoich reprezentacjach – powiedział Marek Pieniążek, wiceprezes Developresu SkyRes Rzeszów.

Rzeszowianki przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpoczną 26 lipca, nie od razu Stephane Antiga będzie miał do dyspozycji wszystkie siatkarki. Na pierwszy zajęciach ma być ich 10.  Zabraknie: Jeleny Blagojević, która z reprezentacją Serbii powalczy o triumf w igrzyskach olimpijskich, Amerykanki Kary Bajemy, przebywającej na zgrupowaniu, podobnie jak polskie kadrowiczki Anna Stencel i Katarzyna Wenerska. Marta Krajewska z kolei przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych, nie wiadomo również, czy po skręceniu kostki Julia Bińczycka będzie mogła już trenować.Zaczynamy w poniedziałek, 26 lipca, na Podpromiu. Część zawodniczek jest już w Rzeszowie, natomiast kilka dołączy do nas później albo bardzo późno ze względu na obowiązki w swoich reprezentacjach. Zgodnie z wytycznymi rozporządzenia ministerstwa, Gruzinka Ana Kalandadze i Brazylijka Bruna Honorio są w Rzeszowie na kwarantannie. Musiały przyjechać szybciej, żeby skończyć kwarantannę przed 26 lipca i móc już w pełni trenować. Wszystko w kwestii przedsezonowych sparingów i turniejów mamy też dopięte – zdradził Marek Pieniążek.

Wicemistrzynie Polski zrezygnowały z udziału w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, który rozpocznie się 29 lipca. – Gdy dowiedzieliśmy się, że turniej nie jest obowiązkowy, to poinformowaliśmy ligę, że nie zagramy, ponieważ większość naszych zawodniczek jest na swoich kadrach – wyjaśnił wiceprezes Developresu SkyRes. – Mamy problem z rozegraniem, bo na tej pozycji ze względu na kontuzję Marty Krajewskiej i obecność na kadrze Katarzyny Wenerskiej zostaliśmy z Julią Bińczycką. Ta w ostatnim meczu reprezentacji Polski U20 na MŚ doznała skręcenia kostki. Ponoć niegroźny jest ten uraz, ale zobaczymy dopiero, jak do nas dołączy na pierwszym treningu. Tak więc w zasadzie na ten turniej na piasku powinniśmy jechać z samymi środkowymi, a to pod względem sportowym jest trochę bez sensu. Podobnie jak zatrudnianie obcych dziewczyn, żeby grały w imieniu Developresu. Jechać w środku sezonu do Gdańska, wynajmować tam hotel – nie ma przełożenia ekonomicznego – dodał.

źródło: opr. własne, supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę