Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Szewczyk: Nie odkryliśmy jeszcze wszystkich kart

Stanisław Szewczyk: Nie odkryliśmy jeszcze wszystkich kart

fot. eWinner Gwardia Wrocław

W TAURON 1. Lidze decydujący moment sezonu. W rywalizacji o brązowy medal siatkarze eWinner Gwardii Wrocław zmierzą się z BKS-em VISŁA Bydgoszcz. – Uważam, że w walce o brąz zmiennicy odegrają bardzo ważną rolę. Trzeba pamiętać, że w perspektywie mamy do zagrania trzy, cztery a może nawet i pięć meczów – podkreślił Stanisław Szewczyk, drugi trener Gwardii.

W półfinale eWinner Gwardia Wrocław mierzyła się z LUK Politechniką Lublin. W rywalizacji do dwóch zwycięstw górą byli lublinianie, którzy dwukrotnie triumfowali w tie-breaku. Bydgoszczanie również ponieśli dwie porażki z BBTS-em Bielsko-Biała – w czterech setach u siebie i w pięciu na wyjeździe.Walka o medale toczy się do trzech wygranych. Lekką przewagę będą mieli siatkarze z Bydgoszczy, którzy w fazie zasadniczej zajęli drugie miejsce. Pierwsze spotkanie zostanie więc rozegrane właśnie w ich hali. – BKS Visła znana jest ze sporego wyboru, jeśli mowa o składzie drużyny. Warto tu chociażby przypomnieć mecz z fazy zasadniczej, gdzie w Bydgoszczy przegraliśmy 2:3, a wypunktowali nas ludzie, którzy zaczynali spotkanie w kwadracie dla rezerwowych. Generalnie uważam, że w walce o brąz zmiennicy odegrają bardzo ważną rolę. Trzeba pamiętać, że w perspektywie mamy do zagrania trzy, cztery a może nawet i pięć meczów. Wiemy jednak, że nie odkryliśmy jeszcze wszystkich kart w tym sezonie, liczę że będzie to nasza mocna strona – powiedział Stanisław Szewczyk, drugi trener i statystyk Gwardii.

Wrocławianie mieli spory kryzys w połowie fazy zasadniczej i ostatecznie zajęli w niej piąte miejsce. W ćwierćfinałowej rywalizacji pokonali jednak Exact Systems Norwida Częstochowa, dzięki czemu zakończą sezon w najlepszej czwórce TAURON 1. Ligi. Jest to dla nich spory sukces, chociaż podkreślają, że ich celem jest teraz brąz. – Każda drużyna ma jakieś problemy w sezonie, to jasne. Ale o tym teraz trzeba zapomnieć i jeszcze raz pokazać wyższość na boisku. Myślę, że zapowiada się twarda rywalizacja o brązowy medal. Nie będę bawił się w typowanie, kto będzie górą, choć serce podpowiada Gwardię i tego na pewno chcielibyśmy wszyscy w klubie. Podejrzewam, że nasze mecze będą wyrównane i nie nastawiałbym się na wyniki trzysetowe w którąkolwiek ze stron. Zrobimy wszystko, żeby siatkarski Wrocław miał medal na koniec – zapowiedział Szewczyk.

źródło: eWinner Gwardia Wrocław - materiał prasowy, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę