Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stanisław Gościniak: Wyniki mogą imponować

Stanisław Gościniak: Wyniki mogą imponować

fot. Katarzyna Antczak

W piątek w Lublanie i Katowicach rozpoczną się mistrzostwa świata mężczyzn. Polska w pierwszym meczu zagra tego dnia z Bułgarią. Kolejnymi przeciwnikami zespołu Nikoli Grbicia będą siatkarze Meksyku (28 sierpnia) i USA (30 sierpnia).

Ostatnie sprawdziany reprezentacji Polski wypadły znakomicie. W czterech meczach biało-czerwoni nie stracili seta, a rywali mieli wymagających z brązowymi medalistami ostatnich igrzysk – Argentyńczykami.Wyniki mogą imponować, podobnie jak gra. Trener Nikola Grbić dokonywał różnych zmian, sprawdzał różne ustawienia. Do tego służą sparingi. Szczególnie zaimponowała gra w końcówkach, w których nasi zagrali bez błędów. Oczywiście biało-czerwonym życzymy jak najlepszej gry. Przy ich dobrej dyspozycji będzie rywalom bardzo trudno wygrać – powiedział mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak.

Jego zdaniem możemy z optymizmem podchodzić do występu reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. W ostatnich meczach nasz zespół pokazał, że jest dobrze przygotowany. – Na każdej pozycji mamy dobrych zawodników. Zmiennicy prezentują podobną czy nawet taką samą klasę jak gracze szóstkowi – powiedział Stanisław Gościniak, który w przeszłości prowadził dwa razy męską reprezentację Polski oraz był trenerem czołowych klubów naszej ekstraklasy.

Stanisław Gościniak podkreślił, że „najtrudniejszym rywalem w grupie będą siatkarze amerykańscy.” – Oni zaprezentowali się bardzo dobrze w Lidze Narodów. Do mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich przygotowują się szczególnie solidnie. Późnym wieczorem 30 września będziemy wiedzieli więcej na temat możliwości oraz umiejętności naszego zespołu – zaznaczył.

W szczytowych czasach swojej sportowej kariery Stanisław Gościniak był uważany za najlepszego rozgrywającego na świecie. Dlatego też ze szczególną uwagą przypatruje się zawodnikom grającym na tej pozycji. Dlatego też w ostatnich meczach zwracał uwagę na postawę Marcina Janusza i Grzegorza Łomacza.

– Janusz dojrzewa z meczu na mecz. Widać jego coraz lepsze zgranie z zespołem. Wyrasta na prawdziwego dyrygenta zespołu. Grzegorz posiada cenne doświadczenie, bardzo potrzebne na tej pozycji. Dobrze prezentował się w czasie podwójnych zmian. Jego dwie krótkie wprawiły mnie w zachwyt – powiedział Stanisław Gościniak i dodał, że „na kluczowego gracza narodowego zespołu wyrósł Kamil Semeniuk.”

Lubię oglądać ataki dobrze wyszkolonych technicznie zawodników, a takim jest Semeniuk – zakończył złoty medalista meksykańskich mistrzostw świata.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę