Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stanisław Gościniak: Wielkie sportowe widowisko

Stanisław Gościniak: Wielkie sportowe widowisko

fot. Katarzyna Antczak

Polscy siatkarze zagrają w półfinałach mistrzostw świata. W ćwierćfinale pokonali w Gliwicach USA 3:2. Biało-czerwoni prowadzili 2:0, Amerykanie wyrównali i losach spotkania zadecydował tie-break, zwycięski dla zespołu trenera Nikoli Grbicia.

W czwartkowy mieliśmy widowisko, wielkie sportowe widowisko, w którym była walka, ogromne emocje oraz wysoki sportowy poziom. Zawsze podchodziłem do meczów siatkówki bez hurraoptymizmu. Patrzyłem na szanse drużyn realistycznie i tak było w czwartkowy wieczór w Gliwicach. Nie miałem wątpliwości, że podobnie będzie w meczu Polska – USA. I nie miałem ani chwili zwątpienia. Wierzyłem w polski zespół – powiedział mistrz świata z 1974 roku z Meksyku Stanisław Gościniak.Stanisław Gościniak podkreślił, że o końcowym wyniku meczu zadecydowały trzy ostatnie akcje tie breaka. – Czego więc dla kibica potrzeba więcej? Jeszcze w piątek rano miałem miałem emocje po tym meczu. Przeżywałem walkę polskiego zespołu, który rozegrał kolejne wspaniałe spotkanie w tych mistrzostwach. Tak było od początku turnieju, poczynając od fantastycznej gry w pierwszym spotkaniu z Bułgarią – powiedział mistrz świata z Meksyku.

Wygrywając z USA 3:2, Polacy odnieśli kolejne zwycięstwo w mistrzostwach świata, których gospodarzami są Słowenia i Polska. – Polacy grają znakomicie. Tworzą zwycięski team bez słabych punktów. Zmiennicy nie ustępują tym, którzy wychodzą w pierwszym składzie. Każdy wnosi wartość do wyników reprezentacji – mówi Stanisław Gościniak i dodaje, że cała czternastka zasługuje na słowa pochwały, ale w ćwierćfinałowym meczu z USA „szczególnie podobali się mu środkowi Jakub Kochanowski i Mateusz Bieniek.” – Byłem pod wrażeniem ich gry. Imponowała skuteczność w ataku – powiedział.

Mistrzowi świata z 1974 roku imponuje sposób prowadzenia drużyny w turnieju przez Nikolę Grbicia. – Imponuje spokój naszego szkoleniowca. Dokonuje pewnych zmian. Widać, że doskonale panuje nad sytuacją – uważa Stanisław Gościniak.

Przypomnijmy, że w środę w Lublanie Włosi pokonali Francję 3:2, a Słowenia wygrała z Ukrainą 3:1. Natomiast w czwartek w Gliwicach Brazylia wyeliminowała Argentynę 3:1, a Polska po emocjonującym starciu wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2.

W półfinale Polska zagra z Brazylią. – Spotkamy się z kolejnym mocnym rywalem. Brazylia jest renomowanym zespołem, choć już nie takim jak w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku. Na pewno jednak czekają nas kolejne emocje oraz dobre siatkarskie widowisko – zakończył Stanisław Gościniak, mistrz świata z 1974 roku i były trener męskiej reprezentacji Polski.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę