Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stanisław Gosciniak: Trudno wskazać drugiego finalistę PlusLigi

Stanisław Gosciniak: Trudno wskazać drugiego finalistę PlusLigi

fot. Katarzyna Antczak

Jednego finalistę PlusLigi już znamy. Jest nim Jastrzębski Węgiel, który dwa razy, ale po bardzo zaciętych spotkaniach, pokonał Vervę Warszawa Orlen Paliwa. Drugiego kandydata do złotego medalu poznamy w niedzielę. Tego dnia dojdzie do trzeciego, decydującego meczu pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów.

W pierwszym spotkaniu kędzierzyńsko-bełchatowskim zwyciężyli podopieczni trenera Nikoli Grbicia. Oni wygrali 3:0 (25:23, 25:17, 25:20). MVP został Aleksander Śliwka. Gospodarze zaprezentowali znakomitą klasę i bełchatowianie nie byli w stanie z nimi wygrać.ZAKSA pokazała swoją ogromną moc jaką prezentuje w tym sezonie. Kędzierzynianom wszystko dzisiaj wychodziło. Jest to oczywiście pierwszy mecz play-off i wszystko może się jeszcze wydarzy ć, ale to tej drużynie trzeba przyznać miano faworyta tego półfinału – mówił po tym spotkaniu mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski. Do tego momentu w tym sezonie wszystkie mecze z udziałem tych zespołów wygrywali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA.

W drugim spotkaniu w Bełchatowie gospodarze zagrali znakomicie, zwyciężając 3:1 i przedłużając walkę o finał. – PGE Skra zagrała świetny mecz. Na pewno nabrała pewności siebie – mówi mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak. – Wygrana daje im mocne nadzieje na rewanż. Na pewno usprawiedliwieniem porażki ZAKSY była absencja Pawła Zatorskiego, mocnego punktu tego zespołu. Na pewno przed trzecim meczem nie podejmę się wskazania zwycięzcy. Trudno jest wytypować drugiego finalistę. Będziemy mieli bardzo ciekawy półfinał.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę