Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stanisław Gościniak: Polska męska siatkówka ma ogromny potencjał

Stanisław Gościniak: Polska męska siatkówka ma ogromny potencjał

fot. Katarzyna Antczak

– Srebrny medal mistrzostw świata zdobyła drużyna, w której grało kilku debiutantów. W kolejce do kadry stoją zawodnicy, którzy nie są gorsi od obecnych reprezentantów kraju. Polska męska siatkówka ma ogromny potencjał – mówi mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak.

W finale czempionatu globu Polska przegrała z Włochami 1:3. Wcześniej podopieczni trenera Nikoli Grbicia wygrali m.in. dwa razy z USA oraz w półfinale z Brazylią. – Polska pokazała, że cały czas jest w ścisłej czołówce światowej siatkówki. Zabrakło naprawdę niewiele, żeby stanąć po raz trzeci z rzędu na najwyższym stopniu podium. Przypomnę, że po igrzyskach w Tokio nastąpiła zmiana selekcjonera kadry, z której odeszło kilku podstawowych graczy. Takiego ubytku w ogóle nie odczuliśmy. Mamy szerokie zaplecze w męskiej siatkówce. Konkurencja jest silna. Drużyna była budowana od Ligi Narodów – powiedział Stanisław Gościniak.Mistrz świata z 1974 roku zwrócił uwagę na pozycję rozgrywającego. – Dla Marcina Janusza był to trudny sezon. Stanął przed ogromnym wyzwaniem. Czekało Janusza wielkie granie i zdał egzamin celująco. Grał jak doświadczony rutyniarz. Chwała mu za to – powiedział Stanisław Gościniak w latach siedemdziesiątych uważany za najlepszego zawodnika na świecie na tej pozycji.

W finałowym meczu lepsi od Polaków okazali się aktualni mistrzowie Europy, którzy wcześniej wyeliminowali złotych medalistów olimpijskich Francuzów. – Już wcześniej prezentowali się z dobrej strony i widać było, że stać ich na sprawienie wielkiej niespodzianki. Widzieliśmy, że zespół odmłodzony, ale już bardzo doświadczony – powiedział.

Stanisław Gościniak dodał, że „finałowy występ Włochów należało nagrać i pokazywać jako materiał szkoleniowy.”  – Zespół ten robił wszystko perfekcyjnie: bronił, zagrywał, atakował, przyjmował. Takiej wszechstronności dawno nie widziałem, Zaprezentowali najwyższy światowy poziom – podkreślił Stanisław Gościniak.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę