Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stanisław Gościniak: Nie podejmę się typowania zwycięzców Superpucharu

Stanisław Gościniak: Nie podejmę się typowania zwycięzców Superpucharu

fot. Katarzyna Antczak

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Superpuchary Polski. Mecze zostaną rozegrane jednego dnia w Lublinie, a zawitają 20 października do tego  ośrodka siatkarskiego. Po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zdecydowała się, by w jednym mieście i w jednym terminie rozgrywać dwa mecze o Superpuchar Polski. – Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem – mówi mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak. – Jednego wieczoru będzie można obejrzeć po dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu.

W rywalizacji mężczyzn zagrają Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Pamiętamy, że w poprzednim sezonie kędzierzynianie parli do przodu jak brygada czołgów, pokonując po drodze najbardziej trudne przeszkody. A jednak w decydującym starciu o mistrzostwo Polski lepsi okazali się jastrzębianie – przypomina Stanisław Gościniak.W rozgrywkach PlusLigi oba zespoły wystartowały bardzo dobrze. Prowadzi bez straty seta Grupa Azoty ZAKSA przed Jastrzębskim Węglem z jedną przegraną partią. Dwa najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu zgłosiły swoje wysokie aspiracje również w obecnym.

– W porównaniu z poprzednim sezonem w składach obu drużyn zaszły spore zmiany. M.in. znakomity rozgrywający Benjamin Toniutti przeszedł z Kędzierzyna-Koźla do Jastrzębia, w którym razem z nim zobaczymy jeszcze dwóch innych mistrzów olimpijskich – podkreślił Stanisław Gościniak.

Zdaniem mistrza świata z 1974 roku trudno po dwóch ligowych kolejkach typować zdobywcę Superpucharu. – Oba zespoły mają swoje mocne strony, ale za mało mamy materiału do analizy. Na pewno nie podejmę się typowania. Szanse obu drużyn oceniam pół na pół – dodał.

W starciu o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2021 spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi – Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Z kolei o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2021 powalczą mistrz Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Dodajmy tylko, że siatkarki z Polic i Rzeszowa również wystartowały bardzo dobrze. Po trzech kolejkach Grupa Azoty Chemik jest druga, a Developres BELLA DOLINA trzecia.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę