Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stal Nysa z Remigiuszem Kapicą w składzie

Stal Nysa z Remigiuszem Kapicą w składzie

Nyska Stal ma nowego atakującego. Jak podał klub Remigiusz Kapica w sezonie 2023/2024 PlusLigi będzie bronił barw PSG Stali, do której przenosi się z Cuprum Lubin.

Remigiusz Kapica dał się poznać polskim kibicom siatkarskim już w trakcie występów w młodzieżowych reprezentacjach. Już w rozgrywkach mistrzostw Polski kadetów zapowiadał się też nieźle, sięgając nie tylko po mistrzostwo kraju, ale także po nagrodę MVP turnieju finałowego. W mistrzostwach Polski juniorów dwa lata później wywalczył srebro i wtedy odebrał nagrodę dla najlepszego atakującego.

Tak Remigiusz Kapica został dostrzeżony przez władze Indykpolu AZS Olsztyn, do którego trafił w 2019 roku. Spędził w nim trzy sezony, by na kolejne dwa trafić do Cuprum Lubin. W minionych rozgrywkach PlusLigi. To oznacza, że dla zaledwie 23-letniego atakującego będzie to piąty sezon w PlusLidze. W minionych rozgrywkach Kapica wystąpił w 32 spotkaniach i zdobył 186 punktów (31 asów serwisowych, 153 ataki i dwa bloki).

Na jego pozycji klub z Nysy opuścił Wassim Ben Tara, a Kapica jest czwartym nowopozyskanym zawodnikiem przez Stal. Wszystko wskazuje na to, że młody zawodnik będzie zmiennikiem Macieja Muzaja.