Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Niespodzianka w Mielcu, Grot Budowlani pokonani

TL: Niespodzianka w Mielcu, Grot Budowlani pokonani

Do rozstrzygnięcia meczu 15. kolejki Tauron Ligi, rozgrywanego w Mielcu, potrzebny był tie-break. Piąty set od początku był bardzo zacięty, ale ostatecznie zwycięstwo na swoim koncie zapisały siatkarki ITA TOOLS STAL Mielec.

Otwarcie dla beniaminka

Początek meczu był wyrównany. Dzięki udanym zagraniom Emilii Muchy beniaminek dotrzymywał kroku Budowlanym (5:5). Z czasem sam zaczął wywierać presję na rywalkach. Zatrzymał je blokiem, w ataku pokazała się Weronika Gierszewska, a dzięki temu Stal odskoczyła na 13:9. Przyjezdne szybko wzięły się do odrabiania strat, a po kontrze Mackenzie May wróciły do gry. Im bliżej końca seta, tym poczynały sobie coraz pewniej. Po akcji Andrei Mitrović wyszły nawet na prowadzenie 21:19, ale końcówka należała do mielczanek. Wykorzystały one błąd na środku Małgorzaty Lisiak, a po zbiciu Poli Nowackiej triumfowały w premierowej odsłonie 25:23.

W drugim secie poszły za ciosem, a skuteczna postawa na siatce Gierszewskiej pozwoliła im zbudować niewielką nadwyżkę (4:2). Łodzianki jednak nie dawały za wygraną, a Ewelina Wilińska doprowadziła do remisu. Maciej Biernat dokonał zmian na przyjęciu, ale nie odmieniły one obrazu gry przyjezdnych. Po asie serwisowym Izabeli Bałuckiej ponownie do głosu zaczęła dochodzić Stal (13:11). Budowlani zatrzymali ją jednak blokiem, a walka toczyła się cios za cios. Dopiero błąd w ataku Muchy sprawił, że szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę przyjezdnych (23:21). W końcówce przypomniała o sobie Ana Bjelica, a May doprowadziła do wyrównania w całym meczu (25:22).

Budowlani wyszli z opresji

W trzeciej odsłonie łodzianki poszły za ciosem, po akcji May odskakując na 3:0. Gierszewska na spółkę z Kucharską próbowały odrabiać straty po stronie gospodyń, ale ta sztuka Stali udała się dopiero przy serwisie Muchy (9:9). Chwilę później dołożyła dwa bloki, a po kontrze Nowackiej błyskawicznie odskoczyła od Budowlanych na 15:10. Pojedyncze udane zagrania Adrianny Kukulskiej nie poderwały Budowlanych do walki. Wciąż bowiem przytrafiały im się błędy, a mielczanki prowadziły jeszcze 22:19. Wówczas kompletnie stanęły, a rywalki przy serwisie Kukulskiej wróciły do gry. Ostatecznie o losach seta musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej as serwisowy Weroniki Sobiczewskiej przechylił szalę zwycięstwa na stronę gości (26:24).

To nie podłamało beniaminka, który dzięki blokowi objął prowadzenie już na początku kolejnej odsłony (4:1). W ataku dobrze spisywała się Gierszewska, a Stal prowadziła już 9:3. Budowlani zerwali się do walki przy zagrywce Lisiak, a po dwóch kontrach Sobiczewskiej zbliżyły się nawet na 8:9, ale później przytrafiały im się błędy, a Gierszewska odbudowała przewagę po stronie gospodyń (13:9). Oba zespoły grały zrywami, ale wciąż w korzystniejszej sytuacji była Stal, która punktowała raz po raz (22:14). Zaczęła jednak popełniać błędy, a seria zbić May sprawiła, że przyjezdne zbliżyły się na 21:23. Ostatnie słowo należało do Nowackiej, która zagrywką doprowadziła do tie-breaka (25:21).

Gra na przewagi dla gospodyń

W decydującej partii oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero duet Mucha/Gierszewska spowodował, że do głosu zaczął dochodzić beniaminek (8:5). May próbowała odrabiać straty po stronie Budowlanych, ale czapa Kubackiej przybliżała Stal do zwycięstwa (11:8). Przy zagrywce Sobiczewskiej przyjezdne jednak wróciły do gry. Miały nawet piłkę meczową, ale blok Kubackiej i kontra Gierszewskiej przechyliły szalę zwycięstwa na stronę mielczanek.

MVP: Pola Nowacka

ITA TOOLS STAL Mielec – Grot Budowlani Łódź 3:2
(25:23, 22:25, 24:26, 25:21, 16:14)

Stal: Gierszewska (24), Mucha (17), Nowacka (16), Bałucka (12), Kubacka (8), Kucharska (3), Pancewicz (libero) oraz Bryda, Dyduła, Łyduch (libero)
Budowlani: May (22), Bjelica (15), Lisiak (10), Pol (4), Łazowska (3), Mitrović (3), Łysiak (libero) oraz Sobiczewska (9), Kukulska (4), Różyńska (2), Lijewska,