Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Stal Mielec ma nowego trenera

Stal Mielec ma nowego trenera

fot. Michał Szymański

Nieco ponad dwa tygodnie temu działacze Stali Mielec poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z Agnieszką Rabką. Znamy już jej następcę w roli pierwszego trenera drużyny. Będzie nim Adam Grabowski, o którego odejściu z PTPS-u Piła dowiedzieliśmy się kilka godzin temu. Tym samym historia sprzed ponad roku zatoczyła koło. Wtedy bowiem to Rabka została trenerem Wisły Warszawa w miejsce Grabowskiego.

Nie od dziś znane są kłopoty pilskiego klubu, z którego tydzień po tygodniu odchodzą kolejne ogniwa. Z drugiej strony ekipa z Mielca nie osiągała spodziewanych wyników (mimo bycia wiceliderem w tabeli I ligi). Wydaje się, że okazja ściągnięcia doświadczonego szkoleniowca w sposób naturalny skłoniła szefostwo Stali do takiego ruchu.Grabowski znany jest z tego, że nie boi się wyzwań i często przychodzi do klubów w roli strażaka. Ostatnich kilka jego zespołów to najczęściej ekipy z kłopotami organizacyjnymi i kadrowymi, które trzeba było „posklejać” i radzić sobie w lidze, płynąc raczej pod wiatr. Największe sukcesy szkoleniowiec święcił będąc asystentem Jerzego Matlaka w różnych klubach i w reprezentacji.

Nowy klub Grabowskiego w informacji o zatrudnieniu szkoleniowca wyraził radość, a zarazem nadzieje związane z podpisaniem kontraktu. Wydaje się, że celem, który zostanie postawiony przed nowym trenerem Stali będzie awans z klubem do TAURON Ligi.

źródło: inf. własna, stalmielec.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved