Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Środkowy zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn

Środkowy zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dwumetrowy środkowy, który wielokrotnie pomagał kolegom z drużyny w trudnych sytuacjach. Pod wodzą Javiera Webera wykonał duży progres. Szymon Jakubiszak zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon.

Dla Szymona Jakubiszaka to 7. sezon w PlusLidze. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn w biało-zielonych barwach rozegrał 55 spotkań, w których zdobył 167 punktów – 123 w ataku, 38 w bloku i 6 w polu serwisowym. Wielokrotnie dzięki udanym wyblokom mierzącego ponad dwa metry środkowego, jego koledzy mogli wyprowadzić skuteczne ataki. Jakubiszak z dobrej strony pokazał się także w ostatnich, wygranych spotkaniach z Ślepskiem Malow Suwałki czy Barkomem Każany Lwów.Szymon Jakubiszak wielokrotnie pomagał swoim kolegom z drużyny w trudnych sytuacjach. Pod wodzą Javiera Webera wykonał duży progres.  Dlatego popularnego „Szakiego” zobaczymy w biało-zielonych barwach także w przyszłym sezonie. – Bardzo dobrze czuje się w Olsztynie. Dobrze współpracuje mi się także z trenerem Javierem Weberem. Poświęca mi dużo czasu i czuję, że rozwijam się dzięki niemu. Dlatego chciałbym to kontynuować. Znam także nasz skład na przyszły sezon – bardzo mi się podoba i uważam, że mamy szansę, aby osiągnąć fajny wynik – mówi Szymon Jakubiszak.

I dodaje: – Negocjacje nie trwały długo. Potrzebowałem tygodnia, maksymalnie dwóch i szybko podjąłem decyzję.

Do zakończenia tegorocznej fazy zasadniczej pozostały jeszcze trzy spotkania. Jaki cel na obecny sezon ma siatkarz Indykpolu AZS? – Chcemy wygrać trzy mecze i przypieczętować awans do play-off, które są już bardzo blisko. A co potem? Myślę, że czas pokaże. Forma powinna przyjść na play-off, jak w każdej drużynie, dlatego będzie ciężko. Chciałbym, abyśmy zdobyli medal, a czy się uda, to zobaczymy – przyznaje Jakubiszak.

Kontrakt młodego środkowego z olsztyńskim klubem został przedłużony na kolejny sezon (2023/2024). – Przede wszystkim bardzo się cieszę, że Szymon zgodził się na naszą propozycję dotyczącą pozostania na kolejny sezon. Zdaniem trenera Javiera Webera jest bardzo utalentowanym środkowym. Pomimo tego, że nie grał zbyt wiele w tym sezonie, to zrobił bardzo duży postęp. Myślę, że w przyszłym sezonie będzie wyróżniającą się postacią naszego zespołu – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę