Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Środkowy zostaje w Gwardii Wrocław

Środkowy zostaje w Gwardii Wrocław

fot. Gwardia Wrocław

O kolejnych ruchach kadrowych poinformowała Chemeko-System Gwardia Wrocław. Okazało się, że w jej barwach nadal będzie występował grający na pozycji środkowego, Bartłomiej Zawalski, który na Dolny Śląsk przeniósł się kilka miesięcy temu.

Jednym z siatkarzy, którzy w przyszłym sezonie w dalszym ciągu będą reprezentować barwy Chemeko-System Gwardii Wrocław jest Bartłomiej Zawalski. Środkowy do stolicy Dolnego Śląska przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 i we wrocławskich barwach rozegrał dwadzieścia siedem meczów.Bartłomiej Zawalski to jeden z wychowanków Norwida Częstochowa, skąd przeniósł się do Jastrzębia Zdroju. W 2018 roku młody środkowy zadebiutował w PlusLidze jako zawodnik Cuprum Lubin. W Lubinie Bartłomiej Zawalski pełnił głównie rolę zmiennika, a w sezonie 2020/2021 wystąpił tylko w jedenastu setach. W poszukiwaniu regularnej gry środkowy przeniósł się do stolicy Dolnego Śląska. W Chemeko-System Gwardii Wrocław Bartłomiej Zawalski szybko stał się jednym z podstawowych zawodników, a do dorobku drużyny dołożył sto dziewięćdziesiąt pięć punktów, z czego czterdzieści osiem blokiem. Środkowy we Wrocławiu pozostanie także na rozgrywki sezonu 2022/2023 i wraz z Bartoszem Cedzyńskim oraz Mariuszem Schamlewskim będzie stanowił o sile środka siatki.

– Bartek to przykład zawodnika, który otrzymując szansę na regularną grę stale się rozwija i szybko stał się ważnym ogniwem Gwardii. Miniony sezon pokazał, że może być podstawowym środkowym, a także podejmować ryzyko w polu zagrywki. Cieszymy się, że Bartek zostaje z nami również na kolejny sezon, gdzie liczymy, że nasz zespół osiągnie znacznie lepszy rezultat – mówi prezes Łukasz Tobys. 

Miniony sezon Chemeko-System Gwardia Wrocław zakończyła na szóstym miejscu, które było niższym niż cel postawiony przed zespołem, dlatego nauczony doświadczeniem teraz przede wszystkim wrocławski klub chce prezentować dobrą siatkówkę i stawiać trudne warunki wszystkim rywalom. – Z mojego doświadczenia wynika, że gdybanie i deklaracje przedsezonowe jeszcze nikomu nie wyszły na dobre. Chce, razem z zespołem jak najlepiej prezentować się na boisku, walczyć o każdą piłkę i moc po każdym meczu powiedzieć, że daliśmy od siebie wszystko, co mogliśmy. Mamy ciekawą drużynę, fajne osobowości i myślę, że razem stworzymy kolektyw, który powalczy o najwyższe cele – mówi Bartłomiej Zawalski, który również pozytywnie patrzy na pracę pod okiem Dawida Murka.

Fajnie współpracować z ludźmi, którzy wiedzą jak, wygląda siatkówka, z perspektywy zawodnika i „od środka”. Dawid Murek był zawodnikiem, którego dobrze oglądało się na boisku. Charakteryzowała go charyzma i już jako młody chłopak widziałem w Nim filar drużyny z dawnej Częstochowy. Jestem pewien, że jego osobowość, doświadczenie boiskowe i charakter przełożą się na dobrą pracę treningową, a to pozwoli nam wygrywać – dodaje Bartłomiej Zawalski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn 

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę