Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Środkowy wraca do PlusLigi, zagra w Olsztynie

fot. cev.eu

Indykpol AZS Olsztyn odkrył pierwszą transferową kartę na kolejny sezon. Do ekipy z Warmii i Mazur dołączył Dmytro Teriomenko. Dla ukraińskiego środkowego będzie to powrót do PlusLigi. Przed grą we Francji bronił bowiem barw Cerrad Czarnych Radom. 

Dmytro Teriomenko urodził się 1 lutego 1987 roku. Pierwszym klubem ukraińskiego środkowego był Lokomotiv Charków, w którym spędził aż 10 lat (2006-2016). W tym czasie dziewięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Ukrainy oraz dziesięciokrotnie Puchar Ukrainy. W kolejnym sezonie siatkarz reprezentował barwy Biełogorie Biełgorod, aby w 2017 roku zadebiutować na boiskach PlusLigi. W ekipie Cerrad Czarnych Radom, mierzący 200 cm zawodnik, w 31 spotkaniach zdobył 269 punktów. Tylko raz otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Dmytro Teriomenko ostatnie dwa sezony spędził we francuskim VB Tours. W 2019 roku sięgnął po mistrzostwo i Puchar Francji. W minionym sezonie, w 24 rozegranych spotkaniach zdobył 244 punkty – 163 w ataku, 50 blokiem i 31 w polu zagrywki. Dima jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Ukrainy, z którą na mistrzostwach Europy w 2019 roku, zajął 7. miejsce.Sezon 2020/2021 to powrót Dmytro Teriomenko do PlusLigi. Ukraiński środkowy będzie bronił barwy Indykpolu AZS Olsztyn. – Jestem szczęśliwy z powrotu do Polski – przyznał środkowy. – Bardzo chciałem wrócić do Polski, ponieważ podoba mi się tutaj, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Kiedy otrzymałem ofertę z Olsztyna, nie zastanawiałem się zbyt długo. Decyzję podjąłem dość szybko, ponieważ wiedziałem, że będzie to dla mnie dobry wybór. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany dla nas wszystkich. Damy z siebie wszystko i chcielibyśmy walczyć o wysokie miejsca.

– Nie udało nam się zatrzymać na nowy sezon reprezentanta Iranu – Seyeda, dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania doświadczonego i wartościowego następcy – mówił Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Dimą i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest znajomość PlusLigi przez reprezentanta Ukrainy. Jestem przekonany, że Dima będzie wzmocnieniem naszej drużyny. Kontrakt ukraińskiego środkowego będzie obowiązywał przez rok. Dmytro Teriomenko w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 12.

Zobacz rownież:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved