Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Środkowy wraca do PlusLigi, zagra w Olsztynie

Środkowy wraca do PlusLigi, zagra w Olsztynie

fot. cev.eu

Indykpol AZS Olsztyn odkrył pierwszą transferową kartę na kolejny sezon. Do ekipy z Warmii i Mazur dołączył Dmytro Teriomenko. Dla ukraińskiego środkowego będzie to powrót do PlusLigi. Przed grą we Francji bronił bowiem barw Cerrad Czarnych Radom. 

Dmytro Teriomenko urodził się 1 lutego 1987 roku. Pierwszym klubem ukraińskiego środkowego był Lokomotiv Charków, w którym spędził aż 10 lat (2006-2016). W tym czasie dziewięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Ukrainy oraz dziesięciokrotnie Puchar Ukrainy. W kolejnym sezonie siatkarz reprezentował barwy Biełogorie Biełgorod, aby w 2017 roku zadebiutować na boiskach PlusLigi. W ekipie Cerrad Czarnych Radom, mierzący 200 cm zawodnik, w 31 spotkaniach zdobył 269 punktów. Tylko raz otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Dmytro Teriomenko ostatnie dwa sezony spędził we francuskim VB Tours. W 2019 roku sięgnął po mistrzostwo i Puchar Francji. W minionym sezonie, w 24 rozegranych spotkaniach zdobył 244 punkty – 163 w ataku, 50 blokiem i 31 w polu zagrywki. Dima jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Ukrainy, z którą na mistrzostwach Europy w 2019 roku, zajął 7. miejsce.Sezon 2020/2021 to powrót Dmytro Teriomenko do PlusLigi. Ukraiński środkowy będzie bronił barwy Indykpolu AZS Olsztyn. – Jestem szczęśliwy z powrotu do Polski – przyznał środkowy. – Bardzo chciałem wrócić do Polski, ponieważ podoba mi się tutaj, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Kiedy otrzymałem ofertę z Olsztyna, nie zastanawiałem się zbyt długo. Decyzję podjąłem dość szybko, ponieważ wiedziałem, że będzie to dla mnie dobry wybór. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany dla nas wszystkich. Damy z siebie wszystko i chcielibyśmy walczyć o wysokie miejsca.

– Nie udało nam się zatrzymać na nowy sezon reprezentanta Iranu – Seyeda, dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania doświadczonego i wartościowego następcy – mówił Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Dimą i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest znajomość PlusLigi przez reprezentanta Ukrainy. Jestem przekonany, że Dima będzie wzmocnieniem naszej drużyny. Kontrakt ukraińskiego środkowego będzie obowiązywał przez rok. Dmytro Teriomenko w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 12.

Zobacz rownież:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę