Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Środkowy przedłużył umowę z Gwardią

Środkowy przedłużył umowę z Gwardią

fot. KFC Gwardia Wrocław

Czwarty przedłużony kontrakt, jeśli mowa o siatkarzach KFC Gwardii Wrocław, to kolejny środkowy. Po Arkadiuszu Olczyku czas na Błażeja Szymeczko. Dla siatkarza wywodzącego się z Dolnego Śląska będzie to trzeci z rzędu sezon w gwardyjskich barwach. KFC Gwardia utrzymała tym samym duet środkowych, którzy grali w podstawowym składzie.

Szymeczko urodził się w Wałbrzychu, ale najmocniej – dolnośląsko – jest związany z Bielawą. Tam też zaczynał swoją siatkarską przygodę, w barwach Bielawianki Bester. W kolejnych latach występował m.in. w drugiej lidze w Zielonej Górze oraz, już na poziomie pierwszoligowym, w Nysie oraz Wrześni.– Nie ukrywam, zależało mi, żeby zostać w KFC Gwardia na kolejny sezon. Dwa ostatnie sezony były dla mnie udane, koncepcja na przyszłość jest bardo ciekawa i widać, że klub kroczy we właściwą stronę. Dodatkowo współpraca z trenerem Krzysztofem Janczakiem dużo mi dała i to był kolejny z argumentów. Gra we Wrocławiu to też komfort w kwestii bliskości do rodzinnego domu. Skłamałbym, gdybym nie dodał postaci Arka Olczyka po stronie plusów pozostania w KFC Gwardia. To człowiek z którym spędzę już szósty sezon w jednej szatni i bardzo się z tego cieszę. Wrocław to też piękne miasto, zasługujące na siatkówkę na najwyższym poziomie i o to chcemy zawalczyć z drużyną w sezonie 2020/21 – mówi zadowolony z przedłużenia umowy Szymeczko.

W minionym sezonie środkowy KFC Gwardia kilkukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony. Szymeczko zgarnął również dwie nagrody indywidualne MVP meczu. Pod względem liczb środkowy KFC Gwardia zdobył 171 punktów w 86 setach, dokładając 37 skutecznych bloków w całym sezonie.

– Na pewno Błażej popracował nad detalami. Widać, że dojrzał sportowo i spełniał bardzo ważną rolę w drużynie. Co pewnie nikogo nie zaskoczy, poza boiskiem to też człowiek, bardzo potrzebny w zespole pod względem mentalnym. Inteligentny facet, który potrafi zażartować w odpowiednim momencie, rozluźniając atmosferę. Moim zdaniem w poprzednim sezonie zrobił duży postęp, a dodatkowo zrozumiał, że jak trener mocniej dociśnie na treningach, to nie dlatego, że nie lubi, a chce, żeby siatkarz stał się lepszy. A tak już na poważnie, bardzo się cieszę, że Błażej został w Gwardii na kolejny sezon – mówi trener KFC Gwardia, Krzysztof Janczak.

Szymeczko to dziewiąta karta odkryta podczas #gramyrazem na sezon 2020/21. W sztabie KFC Gwardia będą trener Krzysztof Janczak oraz asystent i statystyk, Stanisław Szewczyk. Do tego środkowi Arkadiusz Olczyk i Błażej Szymeczko, libero Adrian Mihułka oraz przyjmujący Krzysztof Gibek – również z przedłużonymi kontraktami. Z nowych twarzy we Wrocławiu na liście są: rozgrywający Mateusz Biernat oraz dwójka atakujących, Damian Wierzbicki i Mateusz Frąc.

Błażej Szymeczko
Data urodzenia: 15.07.1990
Pozycja: środkowy
Wzrost: 200 cm
Waga: 94 kg
Zasięg w ataku/bloku: 347/325

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę