Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Środkowy przedłużył kontrakt z zespołem z Zawiercia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Patryk Niemiec to kolejny zawodnik, który w nowym sezonie będzie występować w Aluron CMC Warcie Zawiercie. Będzie to jego drugi rok w Jurajskiej Armii. Liczy w nim na kolejny rozwój.

Patryk Niemiec trafił do zawierciańskiego klubu w 2020 roku. W ciągu swojego pierwszego roku w Jurajskiej Armii wystąpił w 31 spotkaniach: 29 w PlusLidze oraz 2 w Pucharze Polski. Zdobył łącznie 131 punktów. Skończył 81 ze 146 ataków, co daje mu 55 proc. skuteczności oraz 44 proc. efektywności.  Dołożył do tego 12 asów serwisowych i 38 punktowych bloków. – Patryk to wciąż młody gracz. Miniony sezon był dopiero drugim w karierze, w którym w większości meczów wychodził w podstawowym składzie. Nadal ma więc duże pole do rozwoju i liczymy, że w nadchodzących miesiącach będzie pokazywał stały progres – mówi prezes Kryspin Baran.Niemiec jeden raz został wybrany MVP. Było to w ostatnim meczu sezonu, w którym Jurajscy Rycerze walczyli o 7. miejsce ze Ślepskiem Malow Suwałki. Patryk Niemiec zdobył wtedy 11 punktów, w tym aż 7 blokiem. Jest to jego życiowy rekord pod względem ilości punktowych bloków w jednym meczu. – Patryk to ciężko pracujący i utalentowany zawodnik. Swoją pracę traktuje na poważnie i jest spragniony postępu. Zagrał świetnie w ostatnim meczu meczu sezonu i pokazał, że oprócz zagrywki, ma jakość w ataku i bloku – mówi Igor Kolaković, szkoleniowiec Warty.

Ponadto środkowy w sezonie 2020/2021 pobił dwa inne życiowe rekordy. W styczniu w meczu domowym ze Ślepskiem Malow Suwałki na konto zespołu dopisał 12 punktów. To najwyższa liczba punktów w jednym spotkaniu, jaką zdobył w trakcie swojej seniorskiej kariery. W meczu domowym z Indykpolem AZS Olsztyn pobił natomiast swój rekord asów serwisowych ustrzelonych w jednym meczu.  – Przed nowym sezonem na pewno stawiam sobie takie cele, aby pokazać się w nim tak samo długo lub dłużej na boisku. Na pewno będę walczyć o pierwszą szóstkę. Jeśli chodzi o cele indywidualne, to pokazało mi się w tym sezonie wiele rzeczy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi i muszę się na nich skupić. Na pewno muszę sporo popracować nad atakiem. Na szczęście z Maxim spędziłem już rok, więc można powiedzieć, że będę ten rok do przodu i łatwiej będzie mi się z nim zgrać. Chciałbym też poprawić blok i pobić więcej rekordów meczowych, bo w tym sezonie były trzy – mówi Patryk Niemiec.

Patryk Niemiec urodził się w Kędzierzynie-Koźlu i przygodę z siatkówką zaczynał w tamtejszym MMKS-ie. Następnie dostał się do SMS-u Spała. Wraz z reprezentacją Polski kadetów zdobył mistrzostwo Europy i  świata. W tym samym czasie w rozgrywkach krajowych reprezentował Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla i zdobywał w jej barwach medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Następnie przeniósł się do Trefla Gdańsk, z którym w 2018 roku zdobył Puchar Polski oraz brązowy medal PlusLigi. Rok później Patryk zdobył srebro podczas Uniwersjady we Włoszech i przeniósł się do VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, w którym spędził jeden rok.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2021/2022

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę