Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Środkowy i libero żegnają się z Jastrzębskim Węglem

Środkowy i libero żegnają się z Jastrzębskim Węglem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Moustapha M’Baye odchodzi z Jastrzębskiego Węgla. Środkowy dołączył do zespołu w połowie sezonu 2022/2023, kiedy zastąpił kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego. Udane miesiące przełożyły się na dalszą współpracą, która dziś oficjalnie się kończy. Siatkarz opuszcza szeregi Jastrzębskiego Węgla z dwoma tytułami mistrza kraju oraz dwoma srebrnymi medalami Ligi Mistrzów. Grę w tym klubie zakończył również libero Bartosz Makoś. 

udana przygoda

Moustapha M’Baye w przyszłym sezonie nie będzie siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Środkowy dołączył do zespołu w styczniu 2023 roku w związku z kontuzją Łukasza Wiśniewskiego, który podczas meczu z Czarnymi Radom zerwał więzadło krzyżowe przednie. Wcześniej zawodnik występował w Treflu Gdańsk, Stali Nysa AZS-ie Częstochowa czy Cuprum Lubin. W szeregach jastrzębian wywalczył dwa mistrzostwa Polski oraz dwukrotnie został srebrnym medalistom Ligi Mistrzów.

W sezonie 2023/2024 środkowy wystąpił w 10 spotkaniach. Łącznie zdobył 61 punktów, z czego 46 w ofensywie, grając ze skutecznością ponad 60%. Dwukrotnie zdobywał punkt zagrywką, do tego 13 razy punktował w bloku.

Aspektów mojego pobytu tutaj jest wiele, które utkwią mi w pamięci i sercu. Przede wszystkim urodził mi się tutaj syn, to na pewno zostanie ze mną do końca życia i jest czymś wspaniałym. No i oczywiście sukcesy, które tutaj święciliśmy wspólnie z zespołem. Mogłem tutaj spróbować wielkiej siatkówki i zobaczyć jak to wygląda. Być częścią czegoś dużego, niesamowitego. Piękny czas, refleksja na pewno z biegiem czasu jakaś przyjdzie. Gigantyczny sentyment będę mieć do tego miejsca, do ludzi, których tu poznałem – powiedział M’Baye.

Jak się okazało, oprócz umiejętności siatkarskich zawodnik wniósł do klubu wiele radości. – Mam nadzieję, że zapamiętacie mnie takiego jakim jestem. Uśmiechniętego gościa z pozytywną energią. Cieszę się, że mogłem się z Wami nią podzielić, a Wy ładowaliście mój akumulator – zakończył środkowy.

Libero spełnił marzenia

Klub opuszcza też Bartosz Makoś. Libero zaczynał swoją juniorską karierę w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, by dziesięć lat później z seniorskim Jastrzębskim Węglem zdobyć tytuł mistrza Poski. – Jestem wdzięczny i bardzo się cieszę, że mogłem spędzić tu ten rok. Wielokrotnie powtarzałem, że traktuję ten rok, jako spełnienie swojego siatkarskiego marzenia. Do tego wszystkiego, zostało to okraszone złotem, co nawet już wychodzi poza sferę tych marzeń. Dla mnie Jastrzębie było, jest i będzie domem. Mimo, że odchodzę, to na pewno będę tutaj wracał jako jastrzębianin. 

Wcześniej klub poinformował o odejściu przyjmującego Rafała Szymury, atakującego Jeana Patry, oraz doświadczonego środkowego Jurija Gladyra.

Zobacz również:

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved