Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Środkowi zostają w BAS-ie Białystok i AZS-ie AGH, komplet w Avii Świdnik, nowy w Olimpii

Środkowi zostają w BAS-ie Białystok i AZS-ie AGH, komplet w Avii Świdnik, nowy w Olimpii

fot. voleybolunsesi.com

Kompletowanie składu zakończyła już Avia Świdnik. Długie poszukiwania odpowiedniego przyjmującego zakończyły się sukcesem. Klub ogłosił, że jest nim 33-letni Słowak Jakub Hukel. Z kolei w zespole AZS-ie AGH Kraków pozostanie środkowy Adam Miniak, a z BAS-em Białystok przedłużył kontrakt Bartłomiej Wójcik. Nowego zawodnika ogłosiła też Olimpia Sulęcin.

Jakub Hukel to doświadczony przyjmujący. 33-latek ma CV bogate w zespoły z różnych krajów. W rodzimej Słowacji grał w takich zespołach jak Volejbal Nitra i VK OSMOS Prievidza. W sąsiednich Czechach reprezentował barwy SKV Havirov i VK ČEZ Karlovarsko. Zaznał także przygody w izraelskim Maccabi Hod Hasharon.

Sezon 2016/2017 spędził w pierwszoligowej wówczas drużynie z Wałbrzycha. W Niemczech przywdziewał barwy CV Mitteldeutschland, po czym przeniósł się do Włoch, gdzie grał w Leverano, Tinet Prata di Pordenone oraz Con.Crea Marigliano. Ostatni sezon spędził w Austrii. Z drużyną Union Raiffeisen Waldviertel w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo i puchar Austrii.

Słyszałem wiele dobrych opinii o Avii Świdnik, ludziach z nim związanych, organizacji i wspaniałych kibicach. Wiem również, że poziom Tauron 1. Ligi jest wysoki. To były główne powody, dla których wybrałem granie w tym klubie w nadchodzącym sezonie. Jestem bardzo zadowolony, że będę częścią Avii Świdnik – powiedział nowy nabytek Avii Jakub Hukel.

Jakub to doświadczony zawodnik, który grał już w polskiej pierwszej lidze, wiec zna jej realia i poziom. Dobrze wyszkolony technicznie gracz defensywny, który zapewne wprowadzi dużo spokoju do gry. Myślę że świetnie wpasuje się w nasz zespół – dodał trener Witold Chwastyniak.

Z kolei w zespole AZS-u AGH Kraków pozostanie środkowy Adam Miniak. – To mocna postać na pozycji środkowego w naszym zespole. Mogliśmy zobaczyć sporo bloków i trudnych zagrywek w jego wykonaniu. Nie ukrywamy, że w przyszłym sezonie chcemy zobaczyć ich jeszcze więcej! – napisał klub w mediach społecznościowych. Adam Miniak w poprzednim sezonie wystąpił w 28 meczach TAURON 1. Ligi. Zdobył dla swojego klubu 186 punktów, w tym 9 z zagrywki i 45 blokiem.

Również BAS Białystok przedłużył kontrakt ze swoim środkowym. W ekipie z Podlasia pozostanie Bartłomiej Wójcik. – Świetna atmosfera w drużynie, dobra współpraca zarówno z trenerem, jak i klubem i cudowne Miasto Białystok to 3 główne powody, dla których zdecydowałem się przedłużyć kontrakt i zostać w BAS-ie – powiedział Wójcik. – Białystok to fenomenalne miasto do życia, a klub zapewnia dobre warunki do rozwoju pod każdym względem (nie tylko sportowym). Jestem pewny, że świetna współpraca z trenerem Andrzejewskim, która zaprocentowała awansem do Tauron 1. Ligi przełoży się na nadchodzący sezon i powalczymy o coś więcej niż utrzymanie. Zapraszam wszystkich na mecze bo… #BASbezWASniemaNAS.

Nowego zawodnika z kolei ogłosiła Olimpia Sulęcin.  Jest nim przyjmujący Filip Frankowski, który po latach wraca do Sulęcina.  – Rozpoczynamy prezentację nowych zawodników, którzy będą reprezentowali nasze barwy w sezonie 2022/2023. Na pierwszy ogień nasz nowy (stary) przyjmujący – Filip Frankowski. Filipowi kibicowaliście z trybun w sezonie 2017/2018. Od tamtej pory grał w Krispol Września (2018-2020), KKS Mickiewicz Kluczbork (2020/2021) i KPS Siedlce (2021/2022) – napisano na klubowym Facebooku.

Zobacz również:
Karuzela trasferowa TAURON 1. Ligi Mężczyzn 2022/2023

źródło: AGH Kraków - Facebook, avia-swidnik.pl, BAS Białystok - Facebook, Olimpia Sulęcin Facebook

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved