Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Środkowa żegna się z #VolleyWrocław

Środkowa żegna się z #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Środkowej #VolleyWrocław, Łucji Kuriaty, nie zobaczymy w składzie drużyny z Dolnego Śląska w rozgrywkach TAURON Ligi 2020/2021. Dla 20-latki sezon 2019/2020 był rokiem debiutu w siatkarskiej ekstraklasie. – Ten rok był bardzo produktywny – podkreśliła zawodniczka.

Łucja Kuriata we wrocławskiej ekipie seniorek znalazła się, podobnie, jak jej koleżanka z zespołu, Karolina Pancewicz, po kilku latach reprezentowania barw #VolleyWrocław w kategoriach młodzieżowych. Najcenniejszy medal, srebro mistrzostw Polski, środkowa wywalczyła w sezonie 2017/2018 jako juniorka.Do pierwszej drużyny Kuriata dostała się w zeszłym roku. W skróconych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020, młoda zawodniczka pojawiła się dwukrotnie – w meczu z Energą MKS Kalisz i BKS Stalą Bielsko-Biała.

Cieszę się, że mogłam w tym sezonie reprezentować biało zielone barwy #VolleyWrocław. Przede wszystkim chciałabym podziękować kibicom, koleżankom z drużyny, sztabowi oraz zarządowi. Pomimo kontuzji uważam, że ten rok był bardzo produktywny – powiedziała Łucja Kuriata.

Dziękujemy Łucji za grę w naszym klubie – od kategorii młodzieżowych po seniorkę. Uzgodniliśmy, że dla jej kariery lepszym rozwiązaniem jest znalezienie klubu, w którym mogłaby grać regularnie i ogrywać się, ponieważ to jest najważniejsze dla jej rozwoju. Mam nadzieję, że w przyszłości nasze drogi ponownie się skrzyżują – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wcześniej z #VolleyWrocław pożegnały się dwie inne środkowe – Anna Łozowska i Magdalena Soter. Z kolei na przedłużenie umowy z wrocławskim zespołem zdecydowała się Aleksandra Gancarz oraz Karolina Fedorek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę