Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS przedłużył współpracę ze środkową

BKS przedłużył współpracę ze środkową

fot. Michał Szymański

O kolejnym przedłużeniu kontraktu poinformował BKS BOSTiK ZGO Bielsko-Biała. W jego barwach w dalszym ciągu występowała będzie Nikola Abramajtys. Sezon 2024/2025 będzie dla niej już trzecim spędzonym u boku Bartłomieja Piekarczyka w zespole z Beskidów.

 

Trzecia zawodniczka z nową umową

W międzysezonowej przerwie w BKS-ie BOSTiK ZGO Bielsko-Biała dochodzi do pewnych przetasowań kadrowych. Wprawdzie bialską drużynę wciąż prowadził będzie Bartłomiej Piekarczyk, ale w jej składzie dojdzie do pewnych zmian. Odeszły bowiem między innymi Paulina Damaske i Paulina Majkowska, a umowę przedłużono z Julią Nowicką oraz Martyną Borowczak. Po nich przyszedł czas na kontynuowanie współpracy z grającą na środku siatki Nikolą Abramajtys.

 

Nikola Abramajtys ma 27 lat i mierzy 185 cm wzrostu. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SMS LO Opole, z którego przeniosła się do SMS Police. Tam brała udział w rozgrywkach młodzieżowych i na boiskach drugiej ligi. W tym czasie dwa razy z rzędu była wybierana najlepszą blokującą mistrzostw Polski szkół licealnych. Jej dobra gra zaprocentowała angażem w drużynie mistrza Polski – Chemiku Police, w którym zaliczyła debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w spotkaniu przeciwko Enei PTPS Piła. W ówczesnym sezonie w wieku 20 lat zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski seniorek.

 

Trzeci sezon w BKS-ie

W kolejnych sezonach była siatkarką UNI Opole, AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów oraz Płomienia Sosnowiec. Grając w drużynie z Sosnowca, zdobyła tytuł najlepszej blokującej I ligi kobiet. Następnie Nikola Abramajtys przeniosła się do BKS-u, a sezon 2024/2025 będzie dla niej trzecim w BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. W dwóch wcześniejszych wystąpiła w 49 meczach (124 sety), zdobyła 63 punkty (31 atakiem, 18 blokiem i 14 zagrywką).

 

Zobacz również

Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved