Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Srećko Lisinac: Graliśmy nerwowo i mało precyzyjnie

Srećko Lisinac: Graliśmy nerwowo i mało precyzyjnie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zabrakło nam chłodnej głowy w końcówkach setów. W pierwszym i drugim secie prowadziliśmy kilkoma punktami, ale w kluczowych momentach robiliśmy błędy, nie potrafiliśmy dowieźć przewagi – powiedział Srećko Lisinac, środkowy reprezentacji Serbii.

W 1/8 finału mistrzostw świata Serbowie przegrali z Argentyńczykami i pożegnali się z turniejem. Mimo że mieli prowadzenie, to zabrakło im skuteczności w końcówkach. – Zabrakło nam chłodnej głowy w końcówkach setów. W pierwszym i drugim secie prowadziliśmy kilkoma punktami, ale w kluczowych momentach robiliśmy błędy, nie potrafiliśmy dowieźć przewagi, a Argentyńczycy zasłużenie wygrali – powiedział Srećko Lisinac.Mimo że podopieczni Igora Kolakovicia przegrywali już 0:2, to próbowali jeszcze odmienić losy spotkania. – Z większym ogniem gramy jak przegrywamy. W trzecim secie zagraliśmy lepiej niż w pierwszych dwóch. Byliśmy blisko, aby wrócić do gry, ale nam się nie udało. Zabrakło nam tego ognia oraz technicznych rzeczy, które zrobiły różnice np. łatwą zagrywkę przyjmowaliśmy na 2,5 metra, później pojawiały się niedokładne przyjęcie i błędy w ataku. Mieliśmy dużo okazji, aby lepiej przyjmować i grać skuteczniej na siatce. Kiedy piłka przechodziła na naszą stronę, graliśmy nerwowo i mało precyzyjnie – ocenił doświadczony zawodnik serbskiej kadry.

Serbom nie udało się odrzucić rywali od siatki zagrywką, a wówczas Luciano De Cecco tak rozrzucał piłki, że trudno było zatrzymać Argentyńczyków. – Jak Luciano ma piłkę przy siatce, to ciężko jest grać. Bardzo dobrze gramy go z włoskiej ligi i wiemy, że potrafi rozgrywać. Nam zabrakło nie tylko zagrywki, ale też kilku obron. Nie był to nasz dzień. Zespół z Argentyny zagrał z większą determinacją w końcówkach setów i zasłużenie wygrał – zakończył Srećko Lisinac.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę