Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Srećko Lisinac: Brakuje nam jeszcze szybkości i elastyczności

Srećko Lisinac: Brakuje nam jeszcze szybkości i elastyczności

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Przyjechaliśmy na ten turniej po ciężkich przygotowaniach w górach. Brakuje nam jeszcze szybkości i elastyczności, ale forma będzie lepsza w kolejnych meczach, a przede wszystkim w mistrzostwach świata – powiedział po przegranej z Argentyną w Memoriale Wagnera środkowy reprezentacji Serbii Srećko Lisinac.

Od porażki zmagania w Memoriale Wagnera zaczęli Serbowie, którzy w czterech setach musieli uznać wyższość Argentyńczyków. Tylko w drugim z nich zdołali przełamać rywali. – Argentyńczycy przyjmowali bardzo dobrze, przez co ciężko było nam grać blokiem. Do poprawy na pewno jest nasza zagrywka, która może być dużo lepsza i bardziej precyzyjna. Najważniejsze, abyśmy w mistrzostwach świata prezentowali grę, która aż tak bardzo nie faluje – powiedział środkowy serbskiej ekipy Srećko Lisinac.Według niego nie ma co robić tragedii z porażki, bowiem najlepsza dyspozycja Serbów ma przyjść za kilkanaście dni. – Pierwszy raz zagraliśmy takim składem na środku i w przyjęciu. Poza tym przyjechaliśmy na ten turniej po ciężkich przygotowaniach w górach. Brakuje nam jeszcze szybkości i elastyczności, ale forma będzie lepsza w kolejnych meczach, a przede wszystkim w mistrzostwach świata – zaznaczył doświadczony zawodnik serbskiej reprezentacji.

W meczu z Argentyną nie wyszedł on w podstawowym składzie. Na boisku pojawił się dopiero w czwartej partii, ale nie poderwał do boju kolegów i nie odmienił ich gry. – Było to celowe założenie. Chcieliśmy zagrać w różnym ustawieniu, a nie tylko cały czas w pierwszym składzie. Przyda nam się to w mistrzostwach świata. Nasza forma idzie w górę. Mam nadzieję, że naszą najlepszą grę pokażemy na mistrzostwach świata. Nie jest ważne to, kto będzie grał, ale istotne jest to, że wszyscy dostają swoje szanse – zakończył Srećko Lisinac.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę