Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Srebrna Liga: Skopje i Maribor gospodarzami turniejów

Srebrna Liga: Skopje i Maribor gospodarzami turniejów

fot. Michał Szymański

Skopje (Macedonia Północna) i Maribor (Słowenia) będą gospodarzami turniejów Final Four Europejskiej Srebrnej Ligi CEV w 2021 roku. Zwycięzcy tych wydarzeń zapewnią sobie prawo do udziału w edycji Europejskiej Złotej Ligi w 2022 roku, przybliżając się tym samym o krok do kontynentalnej elity.

Stolica Macedonii będzie gospodarzem finałów Srebrnej Ligi po raz drugi w historii, po pierwszej edycji imprezy w 2018 roku. Zawody odbędą się w dniach 5-6 czerwca. Zespoły turnieju finałowego wyłonią się z fazy grupowej, dodatkowo reprezentacja Macedonii ma zagwarantowane miejsce jako gospodarz.Nieznacznej zmianie uległ harmonogram rundy grupowej. Rywalizacja rozpocznie się wcześniej niż pierwotnie planowano od turniejów w Macedonii Północnej i Austrii w dniach 21-23 maja odpowiednio w grupach A i B, po których nastąpi druga runda w Danii i Luksemburgu (tu program pozostaje niezmieniony).

Zespół narodowy Macedonii Północnej będzie miał okazję na poprawę wyniku, jaki osiągnął w 2018 roku, kiedy ukończył Srebrną Ligę na rozczarowującym czwartym miejscu. Jednak wiele się zmieniło od tamtego czasu. Nikola Gjorgiev i spółka przeszli do historii dzięki występowi na EuroVolley w 2019 roku, gdzie odnieśli dwa zwycięstwa nad Białorusią i ostatecznie srebrnymi medalistami – Słowenią. W styczniu tego roku ukończyli kwalifikacje do EuroVolley na drugim miejscu, upewniając się, że znajdą się w gronie pięciu zdobywców drugiego miejsca, którzy udadzą się na flagowy kontynentalny turniej reprezentacji narodowych.

Słowenia będzie gospodarzem finałów kobiet w Mariborze w dniach 11-12 czerwca 2021 roku. Młody zespół Słowenii będzie próbował się wykazać na własnym gruncie, walcząc o lepszy wynik niż srebrny medal zdobyty w edycji 2019 Srebrnej Ligi. Słowenki przegrały wtedy z Rumunią w finale – ale dopiero po walce w złotym secie.

Wiele obiecujących drużyn narodowych z niecierpliwością czeka na ponowną rywalizację na arenie międzynarodowej, bowiem po wybuchu pandemii koronawirusa odwołano wszystkie turnieje seniorskie zaplanowane na lato 2020 roku, w tym Europejską Złotą i Srebrną Ligę.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę