Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE: Węgrzy wciąż bez porażki, inauguracja dla Słowenek

Srebrna LE: Węgrzy wciąż bez porażki, inauguracja dla Słowenek

W Srebrnej Lidze Europejskiej w grupie B mężczyzn rozpoczęła się 2. kolejka spotkań. Pierwsze mecze padły łupem Węgrów oraz Chorwatów. Starcie Austrii ze Słowenią zainaugurowało z kolei rozgrywki kobiet. Pierwsze punkty powędrowały na konto podopiecznych Gregora Rozmana.

W rywalizacji mężczyzn doszło do dwóch spotkań. Jako pierwsze na boisku zameldowały się reprezentacje Austrii oraz Węgier. Po 67 minutach gry z kompletu punktów cieszyli się Węgrzy, którzy pokonali rywali bez straty seta i pozostają niepokonaną drużyną grupy B. W dwóch pierwszych odsłonach triumfowali do 21, w trzeciej zaś do 18. Do zwycięstwa poprowadził ich Krisztian Padar, który zdobył dla swojej ekipy 22 oczka. Po drugiej stronie siatki najskuteczniejszym zawodnikiem był Johannes Kratz, którego dorobek wyniósł 9 punktów.

W drugim starciu na przeciwko siebie stanęli Chorwaci i Luksemburczycy. Siatkarze znad Adriatyku nie dali swoim rywalom szans, pewnie wygrywając z nimi bez straty seta, triumfując w poszczególnych partiach do 19, 16 i 17. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy okazał się Tomislav Mitrasinović, autor 16 oczek. W szeregach drużyny Luksemburga, dla której była to już czwarta porażka, najwięcej punktów zdobył Chris Zuidberg – 14.

Austria – Węgry 0:3
(21:25, 21:25, 18:25)

Chorwacja – Luksemburg 3:0
(25:19, 25:16, 25:17)

W czwartek zainaugurowana została też Srebrna Liga Europejska kobiet. Jako pierwsze na parkiet wybiegły zespoły z grupy A – Austriaczki i Słowenki. Lepsze w tej konfrontacji okazały się siatkarki prowadzone przez Gregora Rozmana, które do pokonania przeciwniczek potrzebowały tylko trzech setów. W pierwszym i drugim triumfowały do 17, zaś w trzecim ograły Austrię 25:20. Prym w zwycięskim zespole wiodły Eva Zatković, Darja Erzen i Lorena Lorber Fijok, które zapisały na swoim koncie po 11 punktów.

Austria – Słowenia 0:3
(17:25, 17:25, 20:25)