Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Mocne wejście Austriaków

Srebrna LE M: Mocne wejście Austriaków

Za nami kolejny turniej w ramach Srebrnej Ligi Europejskiej. Tym razem spotkania rozegrane zostały na Wyspach Owczych. Do gry weszli Austriacy i to oni zdominowali grę, wygrywając oba pojedynki 3:0. Zajmują jednak drugie miejsce w tabeli – Izraelczycy mają lepszy bilans małych punktów. Pierwsze zwycięstwo w Srebrnej Lidze Europejskiej zapisali na swoim koncie Farerowie.

Po pierwszym turnieju Srebrnej Ligi Europejskiej na czele tabeli znajdowali się Izraelczycy. Tydzień później siatkarze z Izraela mieli czas na treningi, podczas gdy o punkty walczyły reprezentacje Austrii, Wysp Owczych i Islandii.

Udana inauguracja gospodarzy

Farerowie z wysokiego c weszli w turniej, którego był gospodarzami. Po pierwszym weekendzie zmagań ugrali tylko seta. Siatkarze z Wysp Owczych zrewanżowali się Islandczykom za porażkę we wcześniejszym turnieju. Reprezentacja Islandii starała się przeciwstawić gospodarzom, ale mimo zaciętej walki w poszczególnych setach, ulegli im 0:3. Przyjezdnym nie pomogło to, że trzech siatkarzy zdobyło po 12 punktów. Po drugiej stronie siatki liderem był Bjarni Joensen, który zdobył 20 punktów i atakował z 52% skutecznością. Gospodarze postawili na zagrywkę, posłali 7 asów z czego 4 wspomniany Joensen.

Pod dyktando Austrii

W sobotę do gry weszli Austriacy. Niemal początku do końca to podopieczni trenera Gacicia kontrolowali przebieg gry przeciwko Islandii. W szeregach reprezentacji Austrii wyróżniał się Michael Czerwiński – Austriak o polskich korzeniach. Czerwiński zapisał na swoim koncie 23 punkty, utrzymując 49% skuteczność w ataku. Pozostali Austriacy nie przekroczyli 8 punktów. Islandczycy nie pomagali sobie, popełniając wiele błędów. Tylko w pierwszym secie oddali rywalom aż 12 punktów, zaś w pozostałych dwóch partiach łącznie popełnili kolejne 14 błędów.

Na zakończenie turnieju na Wyspach Owczych gospodarze podejmowali Austriaków. Farerowie nie sprawili niespodzianki. W żadnym z trzech setów nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów. Ponownie liderem Austriaków był Michael Czerwiński, który zdobył 19 punktów (3 asy, 75% skuteczności w ataku). Tym razem miał jednak wsparcie. Clemens Ecker dołożył 16 punktów (4 asy, 69% skuteczności w ataku), zaś Noel Simon Jakob Krassnig – 13 punktów (2 asy, 77% skuteczności w ataku).

W kolejnym turnieju, który rozegrany zostanie w Macedonii, wystąpią Islandczycy, Izraelczycy oraz Austriacy. Dopiero w niedzielę 2 czerwca zmierzą się ze sobą dwa dotychczas niepokonane reprezentacje – Izrael i Austria.