Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Wygrane Albanii i Macedonii

Srebrna LE M: Wygrane Albanii i Macedonii

W środę rozegrano dwa spotkania grupy Srebrnej Ligi Europejskiej. Szybko, łatwo i przyjemnie zwycięstwo odniosła reprezentacja Albanii, która w zaledwie 71 minut odprawiła z kwitkiem Bośnię i Hercegowinę. Trochę trudniejsze zadania mieli Macedończycy, ale i im udało się zainkasować komplet punktów, 3:1 pokonali Rumunię.

Niewiele w spotkaniu z Albanią mieli do powiedzenia siatkarze Bośni i Hercegowiny. Pojedynek tych drużyn trwał zaledwie 71 minut, a goście jedynie w trzeciej partii byli w stanie przekroczyć granicę 20 oczek.

Albańczycy mieli stabilniejsze przyjęcie, co pomogło im także w uzyskaniu wyższej skuteczności ataku. Przy ich 51% skuteczności, goście z Bośni i Hercegowiny mieli jedynie 30%. Wyraźnym liderem albańskiej kadry był Anton Qafarena, atakujący miał na swoim koncie 17 oczek, do 12 w ofensywie dołożył 4 bloki i asa serwisowego. Po stronie podopiecznych Dusko Nikolicia najwięcej – 9 punktów, wywalczył Adi Osmanović. Jego zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy B, natomiast Albania jest wiceliderem zestawienia.

Albania – Bośnia i Hercegowina 3:0
(25:16, 25:17, 25:21)

Albania: Koci (6), Cela (7), Bakiri (11), Mrtiro (4), Qafarena (17), Deliu (1), Muca (libero) oraz Doda
Bośnia i Hercegowina: Gajić (6), Ivić, Hukicević (7), Osmanović (9), Ristić (2), Janković (4), Ivić (libero) oraz Popivić, Fejzić (1) i Fazlić (2)

Macedonia Północna zainkasowała komplet punktów w starciu z Rumunia. Gospodarze spotkania oddali rywalom jedynie drugiego seta, w pozostałych partiach radzili sobie lepiej.

Nieprzerwanie liderem Macedończyków był Nikola Gjorgiew. Były atakujący warszawian tym razem zdobył aż 25 punktów, dostał 52 piłki, kończąc 24 z nich. Po stronie Rumunii Alexandru Rata miał 18 punktów na swoim koncie, 15 dołożył Robert Aciobanitei. Na przestrzeni całego meczu Macedończycy lepiej zagrali w ofensywie, do tego postawili 13 bloków.

Macedonia Północna – Rumunia 3:1
(25:21, 22:25, 25:19, 25:22)

Macedonia Północna: Gjorgiew N. (25), Despotowski (2), Madjunkow (13), Iljew (12), Kostikj (3), Sawowski (11), Milew (libero) oraz Stojanow
Rumunia: Aciobanitei (15), Bartha (3), Bala (6), Rata (18), Vologa, Butnaru (1), Diaconescu (libero) oraz Dumitru (1), Metei (2), Calin (9), Peta (4) i Chitigoi