Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Udany początek Łotwy, niepokonani Węgrzy

Srebrna LE M: Udany początek Łotwy, niepokonani Węgrzy

Udany początek w rozgrywkach srebrnej Ligi Europejskiej mężczyzn zanotowała reprezentacja Łotwy.  Podopieczni Michała Mieszko Gogola rozgromili w „godzinę z prysznicem” w grupie A Wyspy Owcze dominując we wszystkich elementach. Nadal niepokonana pozostaje także reprezentacja Węgiel w ramach grupy  B.

Grupa A:

Swój drugi sezon w roli selekcjonera reprezentacji Łotwy udanie rozpoczął Michał Mieszko Gogol.  Łotysze do swojego pierwszego meczu w Lidze Europejskiej 2023 z Wyspami Owczymi przystępowali w roli faworyta.  Goście szybko przejęli inicjatywę na boisku i przez cały mecz nie dali przeciwnikowi nawet pomyśleć o nawiązaniu walki.  Mieli oni zdecydowaną przewagę w każdym elemencie np. 61% do 35% w skuteczności ataku, 9:1 w bloku. Renars Jansons zdobył dla Łotwy 16 oczek, a dla pokonanych 12 razy zapunktował Hjortur Joensen.

Wyspy Owcze – Łotwa 0:3
(17:25, 16:25, 16:25)

Węgry w swoim drugim meczu Srebrnej Ligi Europejskiej zmierzyły się z Austrią.  W mecz lepiej weszli Austriacy lepiej prezentując się w ataku i na zagrywce. Szybko objęli prowadzenie 8:3 i 16:11. W końcówce Węgrzy nieco nadrobili (18:21), ale pogoń była zbyt późna.  W drugim secie Węgrzy poprawili się w ataku, niemalże od początku utrzymywali niewielką przewagę (16:13, 21:18) i w końcówce zupełnie zdominował wydarzenia. W trzecim secie po wyrównanym początku ton wydarzeniom nadawali Węgrzy, głównie w bloku i objęli prowadzenie w meczu 2:1. Emocji nie zabrakło w kolejnej partii, gdzie ostatecznie gra toczyła się na przewagi. Górą była Austria doprowadzając do tie-breaka.  W piątej partii Austria prowadziła 5:3 i 12:11, ale końcówka należała do Węgrów, którzy tym samym cieszyli się z drugiego zwycięstwa w rozgrywkach i prowadzenia w tabeli. Dla zwycięzców najwięcej punktował Balazs Bibok (19), zaś dla Austrii 19 oczek zdobył Lukas Glatz.

Austria – Węgry 2:3
(25:21, 19:25, 17:25, 29:27, 13:15)