Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Porażka Macedonii Północnej, Węgrzy z kompletem zwycięstw

Srebrna LE M: Porażka Macedonii Północnej, Węgrzy z kompletem zwycięstw

Zakończył się pierwszy weekend ze srebrną Ligą Europejską. W grupie A dość zaskakującej porażki doznali gospodarze turnieju – Macedonia Północna, która przegrała 0:3 z Danią. Tym samym to właśnie Duńczycy są liderami tabeli. W grupie B niespodzianek nie było. Austria bez straty seta pokonała Luksemburg, a zwycięstwo 3:1 nad Chorwatami odnotowali siatkarze z Węgier, którzy znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli.

Grupa A:

Pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej wywalczyli Cypryjczycy. Wygrali oni drugą i trzecią partię meczu na przewagi 27:25, ale w czwartym secie musieli uznać wyższość rywali. W tie-breaku również trwała wyrównana walka, ale tym razem więcej zimnej krwi zachowali Izraelczycy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Na przestrzeni całego spotkania lepiej atakowali, a do tego postawili aż 17 bloków. Liderem był Ido David, który mecz skończył z 23 punktami, 22 dołożył natomiast Tamir Hershko.

Dość zaskakująco, bo aż 0:3 swoje spotkanie przegrali siatkarze Macedonii Północnej. Duńczycy w pierwszej partii odrobili sporą stratę, wygrali dość pewnie drugą część pojedynku. W trzeciej prowadzili już 20:17, ale gospodarze turnieju byli w stanie wyrównać stan rywalizacji, mieli nawet piłkę setową (24:23). Dwie kolejne akcje padły już jednak łupem Danii i to ona jest jedynym niepokonanym zespołem w grupie A. Mads Jensen poprowadził tę drużynę do wygranej, notując na swoim koncie 22 oczka, z czego 3 zdobywając blokiem.

Izrael – Cypr 3:2
(25:14, 25:27, 25:27, 25:21, 18:16)

Macedonia Północna – Dania 0:3
(21:25, 23:25, 24:26)

Grupa B:

Węgrzy od wygranej w premierowej odsłonie rozpoczęli starcie z Chorwacją. W drugim secie to rywale byli co prawda lepsi, ale dwie kolejne partie padły już łupem graczy Szilvia Samorjaia. Chorwacka ekipa co prawda dobrze grała blokiem, ale i tak wyższą skuteczność w ofensywie zanotowali Węgrzy. Wśród nich prym wiódł Krisztian Padar, zdobywając 24 oczka i kończąc 50% swoich ataków. Tym samym reprezentacja Węgier z kompletem zwycięstw lideruje w tabeli gr. B.

Jednostronny przebieg miało spotkanie Luksemburga z kadrą Austrii.  Od początku do końca przebiegało ono pod dyktando Austriaków, którzy wyraźnie lepiej radzili sobie w ofensywie, która zadecydowała o wyniku tego pojedynku. Najwięcej – 17 punktów dla swojej kadry zdobył Clemenc Ecker. Po stronie Luksemburga liderem był Mateja Gajin. Jego zespół nie ma jeszcze na swoim koncie zwycięstwa, a w tym turnieju wygrał zaledwie jednego seta.

Węgry – Chorwacja 3:1
(25:19, 21:25, 25:22, 25:20)

Luksemburg – Austria 0:3
(19:25, 22:25, 21:25)