Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Srebrna LE M: Pewni Macedończycy, Chorwaci ulegli Austrii

Srebrna LE M: Pewni Macedończycy, Chorwaci ulegli Austrii

Za nami kolejne mecze Srebrnej Ligi Europy mężczyzn. W grupie A, która rywalizuje w Danii, drugie zwycięstwo na swoim koncie zanotowali Macedończycy, natomiast gospodarze pokonali ekipę Cypru. W grupie B, rozgrywającej swój turniej w Luksemburgu, niespodziewanie Chorwacja uległa Austrii 2:3, zaś Węgrzy pokonali gospodarzy bez straty seta. W niedzielę zostaną rozegrane ostatnie spotkania grupowe.

W grupie świetnie radzą sobie siatkarze z Macedonii Północnej. W sobotę pokonali Izrael, tracąc przy tym tylko jednego seta, a trzeba przyznać, że w zwycięskich partiach wychodzili z nie lada opresji. Izraelczycy wygrali gładko pierwszą odsłonę i tak naprawdę w kolejnych byli o włos od triumfu.

Okazało się jednak, że w trudnych momentach w Macedończykach płynie bardzo zimna krew, bowiem najważniejsze chwile rozstrzygnęli na swoją korzyść. Zwycięzcy postawili o cztery bloki więcej, ale warto podkreślić, że obie ekipy przyjmowały na wysokim procencie skuteczności. 21 punktów dla zwycięzców zdobył Nikola Gjorgiev, tyle samo po drugiej stronie siatki wywalczył Ido David.

Izrael – Macedonia 1:3
(25:16, 30:32, 29:31, 23:25)

Spotkanie Danii z Cyprem trwało godzinę z bardzo krótkim prysznicem. Jedynie w drugim secie Cypryjczycy osiągnęli granicę 20 punktów, w pozostałych partiach będąc cieniem swoich rywali. Dość powiedzieć, że na przestrzeni całego meczu nie zdobyli ani jednego punktu blokiem. Z kolei Duńczycy zanotowali aż 82% pozytywnego przyjęcia, a blokiem wywalczyli 9 punktów. Wśród zwycięzców brylowali Kyed Mads Ensen i Kjerstein Madsen, którzy zdobyli odpowiednio 13 i 12 „oczek”.

Dania – Cypr 3:0
(25:11, 25:20, 25:13)

Zacięty mecz w grupie B stoczyły zespoły Chorwacji i Austrii. W roli faworytów wystąpili ci pierwsi, jednak okazało się, że rywale tego dnia byli lepiej dysponowani. Doszło do walki w tie-breaku, w którym Austriacy od razu narzucili swój rytm gry, wychodząc na kilkpunktowe prowadzenie. Ostatecznie wygrali 15:10 i cały mecz 3:2. Co ciekawe w statystykach lepiej wypadli przegrani, którzy przyjmowali na poziomie 50% i zdobyli 16 punktów blokiem, zaś ich rywale mieli przyjęcie na poziomie 45% i postawili 9 skutecznych bloków.

Chorwacja – Austria 2:3
(17:25, 25:20, 23:25, 25:10, 10:15)

W drugim meczu tej grupy pewnie wygrali Węgrzy, którzy pokonali Luksemburczyków 3:0. Mecz trwał zaledwie 67 minut. Gospodarze turnieju dobrze zaprezentowali się w przyjęciu, notując 69%, jednak nie przełożyło się to na udany atak. Węgrzy dobrze czytali grę rywali, zanotowali 12 punktowych bloków przy zaledwie 4 blokach przeciwników. W zwycięskiej ekipie po 14 „oczek” zdobyli Marcell Pesti i Kristóf Horvath.

Węgry – Luksemburg 3:0
(25:20, 25:16, 25:22)