Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Łotysze z dwoma pewnymi zwycięstwami, triumf Austrii

Srebrna LE M: Łotysze z dwoma pewnymi zwycięstwami, triumf Austrii

Trwa rywalizacja w srebrnej Lidze Europejskiej. Dwa pewne zwycięstwa zapisali na swoim koncie podopieczni Michała Mieszko Gogola, którzy dwukrotnie bez straty seta pokonali reprezentację Cypru i zapewnili sobie już grę w półfinale rozgrywek. Nie zawiedli również siatkarze z Austrii, którzy nie mieli problemów z pokonaniem reprezentacji Gruzji i Austriacy zajmują aktualnie 2. miejsce w tabeli grupy B.

Kolejne pewne zwycięstwo zapisali na swoim koncie Łotysze, którzy tym razem w 73 minuty odprawili z kwitkiem reprezentację Cypru. Cypryjczycy w żadnej z trzech rozegranych partii nie byli w stanie pomyśleć o tym, żeby dobrnąć do granicy 20 oczek. Liderami byli Kristaps Smits oraz Renas Jansosn, którzy zapisali na swoim koncie odpowiednio 15 i 14 punktów. Łotwa dominowała w ofensywie, kończąc 55% swoich ataków przy zaledwie 27% rywali.

Niewiele różnił się drugi mecz tych zespołów. Ponownie na boisku dominowali podopieczni Michała Mieszko Gogola, triumfując 3:0 i ponownie w żadnym z setów nie dając Cypryjczykom szansy na zdobycie chociażby 20 oczek. Tym razem ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Hermans Egleskalns, który mógł pochwalić się 17 oczkami, notując 56% skutecznych ataków. Łotysze ponownie całkowicie zdominowali wydarzenia na siatce, mieli 55% skuteczności, a do tego dołożyli 12 punktowych bloków. Jedynym zawodnikiem po cypryjskiej stronie siatki, który mógł pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową był Kanaris Michael.

Cypr – Łotwa 0:3
(17:25, 17:25, 14:25)

Łotwa – Cypr 3:0
(25:17, 25:17, 25:15)

W grupie B dość pewne zwycięstwo zapisali na swoim koncie Austriacy, którzy w trzech setach pokonali reprezentację Gruzji. Ta jedynie w drugim secie nawiązała wyrównana walkę, ale nie była w stanie przechylić na swoją stronę wyrównanej końcówki. W pozostałych partiach Gruzini stanowili jedynie tło dla zdecydowanie lepiej dysponowanych Austriaków.  Podopieczni Radovana Gacicia wyraźnie lepiej spisali się w ofensywie, kończąc 56% swoich akcji. Liderem z 14 oczkami był Michael Czerwiński, który do 12 punktów w ofensywie dołożył 2 asy serwisowe. Mocno wspierał go Lukas Glatz, który mógł pochwalić się 12 punktami.

Austria – Gruzja 3:0
(25:10, 25:23, 25:12)