Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Izrael i Luksemburg ze zwycięstwami na pożegnanie

Srebrna LE M: Izrael i Luksemburg ze zwycięstwami na pożegnanie

W Srebrnej Lidze Europy mężczyzn zakończyły się rozgrywki grupowe. Triumf w grupie A przypieczętowała Macedonia Północna, pokonując Cypr 3:1. Na pożegnanie z rozgrywkami Izrael wygrał z Danią 3:0. W jedynym spotkaniu grupy B pierwsze zwycięstwo odniósł Luksemburg, triumfując z Austrią 3:0. W Final Four zagrają Macedonia Północna oraz Dania z grupy A, a także Węgry i Chorwacja z grupy B.

Siatkarze reprezentacji Cypru i Macedonii Północnej od początku toczyli wyrównany bój, dopiero w końcówce pierwszej partii różnicę zrobił blok Risto Nikołowa oraz atak Nikoli Gjorgiewa. Cypryjczycy dobrze rozpoczęli drugiego seta dzięki trudnej zagrywce Christosa Prodromou, jednak ich rywale szybko się otrząsnęli i ponownie triumfowali głównie za sprawą duetu Gjorgiew – Filip Madjunkow.

Sytuacja odmieniła się w trzeciej partii – Macedończycy popełniali coraz więcej błędów, natomiast po stronie cypryjskiego zespołu trudną zagrywkę dołożył Angelos Alexiou, a na skrzydłach skuteczny był Nikolaos Eleftheriou. Pozwoliło to ekipie z Cypru wygrać trzeciego seta, jednak w czwartym do dobrej gry powrócili siatkarze z Macedonii Północnej, przede wszystkim duet Nikołow-Gjorgiew i to ich zespół zwyciężył ostatecznie 3:1.

Cypr – Macedonia Północna 1:3
(22:25, 18:25, 25:18, 22:25)

Izraelczycy od początku meczu z Danią objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg pierwszej oraz drugiej partii, a główny udział w zwycięstwie mieli Tamir Hereshko oraz Wiaczesław Batchkala. W trzecim secie sytuacja się odwróciła, Duńczycy zaczęli grać lepiej i przejęli inicjatywę na boisku, a liderem zespołu był Ulrik Bo Dahl. W drugiej części tej odsłony kadra Izraela odzyskała jednak kontrolę i spokojnie przypieczętowała zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0.

Dania – Izrael 0:3
(22:25, 20:25, 21:25)

Niezwykle wyrównane i zacięte było starcie Luksemburga z Austrią. Nieznacznie lepiej rozpoczęli Austriacy, jednak w połowie pierwszego seta inicjatywę przejęli gospodarze turnieju. Ich rywale doprowadzili jeszcze do wyrównania w samej końcówce przy zagrywce Markusa Bergera, jednak mimo tego Luksemburczycy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podobny przebieg miała druga partia – przez większość czasu na prowadzeniu była kadra Austrii, dopiero w końcówce gospodarze odwrócili losy tej odsłony, głównie za sprawą Mateji Gajina.

W trzecim secie Luksemburczycy znacznie wcześniej objęli prowadzenie, ale dzięki akcjom Clemensa Eckera ich rywale doprowadzili do remisu. Ostatecznie za sprawą duetu Gajina – Chris Zuidberg gospodarze wygrali kolejną zaciętą końcówkę i cały mecz 3:0.

Luksemburg – Austria 3:0
(25:23, 25:22, 25:22)