Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Wszystkie zespoły weszły do walki

Srebrna LE K: Wszystkie zespoły weszły do walki

Na dobre rozpoczęła się walka w Srebrnej Lidze Europejskiej kobiet. W drugim dniu rywalizacji w grupie A kolejne zwycięstwo 3:0 odniosły Słowenki. Porażkę powetowały sobie Austriaczki, które również w trzech setach pokonały Słowenki. W grupie B triumfowały siatkarki Bośni i Hercegowiny oraz Portugalki.

Jedynie w trzecim secie reprezentantki Izraela zdołały przekroczyć barierę 20 punktów. W pierwszych dwóch setach Austriaczki od początku do końca dyktowały warunki. Jedynie pod koniec trzeciej odsłony podopieczne trenera De Brandta straciły nieco koncentrację i przez ich własne błędy dystans nieco się zmniejszył. Nie wystarczyło to jednak, by przeciwniczki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Liderką Austriaczek była Aida Mehic, która zdobyła 15 punktów. Po drugiej stronie siatki najczęściej punktowały Polina Malik i Shirel Ganah (obie po 9 punktów).

Drugie tego dnia starcie w grupie A również było jednostronne. Siatkarki z Luksemburga ani przez moment nie potrafiły dotrzymać kroku Słowenkom. Drużyna prowadzona przez trenera Rozmana bardzo celnie zagrywała, punktując w tym elemencie aż 13 razy (3 asy Luksemburga, obie drużyny popełniły po 6 błędów). Słowenki górowały również na siatce, miały wyższą skuteczność w ataku i dobrze ustawiały blok. Najlepiej punktującą siatkarką pojedynku była Nika Marković, która zapisała na swoim koncie 16 oczek. Dla gospodyń najwięcej punktów – 10 zdobyła Carla Mulli.

grupa A:
Izrael – Austria 0:3
(16:25, 11:25, 21:25)

Luksemburg – Słowenia 0:3
(14:25, 13:25, 16:25)

Zaledwie nieco ponad godziny potrzebowały siatkarki z Bośni i Hercegowiny by pokonać Łotyszki. W kolejnych setach od początku gospodynie dyktowały warunki na boisku. Dopiero w końcówkach ich rywalki zrywały się do odrabiania strat, jednak wcześniej zbudowana przewaga wystarczała, by to podopieczne trenera Ljubicicia cieszyły się ze zwycięstwa. Łotyszki popełniły w tym pojedynku bardzo dużo błędów, tylko w pierwszym secie oddały rywalkom 12 punktów po własnych pomyłkach a łącznie w trzech setach myliły się 27 razy. Siatkarkom z Łotwy nie pomogło dobre wejście Aniji Jurdzy, która w pierwszych dwóch partiach była zmienniczką Pridatko, zaś w trzecim secie grała od początku i zdobyła w tym czasie 10 punktów (najwięcej w całej drużynie). Po stronie gospodyń za punktowanie odpowiadały Dajana Bosković (17) i Iman Isanović (12).

Na zakończenie tego dnia rywalizacji Estonki mierzyły się z Portugalkami. Podopieczne trenera Lorenzo Micelliego prowadziły już w meczu 2:1, ale nie zdołały odnieść zwycięstwa. W czwartej odsłonie po walce a przewagi triumfowały Portugalki, doprowadzając do tie-breaka. Piąta odsłona po ciekawym początku zaczęła toczyć się po myśli reprezentantek Portugalii, które ostatecznie wygrały 15:11 a cały mecz 3:2. Pojedynek obfitował w błędy własne. Estonki oddały rywalkom 44 punkty, zaś Hiszpanki myliły się aż 59 punktów. Liderkami swoich zespołów były Kertu Laak (19 punktów) i Aline Rodrigues (18).