Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Szwedki w finale lepsze od Portugalii

Srebrna LE K: Szwedki w finale lepsze od Portugalii

fot. cev.eu

W finale Srebrnej Ligi Europejskiej Kobiet reprezentacja Szwecji okazała się lepsza od  Portugalii i tym samym w kolejnej edycji zagra w Złotej Lidze Europejskiej. Szwedki dominowały przede wszystkim w bloku (10:3) i zagrywce (12:4). Liderkami Szwedek były Isabelle Haak (14 punktów) i Alexandra Lazic (19 punktów). Ta druga została wybrana MVP. 

Spotkanie miało wyrównany początek. Szwedki odskoczyły co prawda na 6:4, ale rywalki natychmiast wyrównały. Ta sama sytuacja miała miejsce przy stanie 8:6, by po chwili zrobiło się 8:8.Wynik długo oscylował wokół remisu, aż do stanu 19:19. Od tego momentu punktowały już tylko Szwedki w ustawieniu ze znakomicie serwującą Lazic, a seta zamknęły one punktowym blokiem w wykonaniu duetu Jonna Wasserfaller/Anna Haak.

Szwedki znakomicie rozpoczęły kolejnego seta (8:1) sprawiając rywalkom ogromne kłopoty w przyjęciu zagrywki. Portugalia zdołała zbliżyć się na trzy punkty (5:8), a kilka chwil później było już 11:11 w czym duża zasługa Julii Kavalenki.  Szwedki zaczęły na nowo budować przewagę (14:11, 20:17). Szwedki kontrolowały wydarzenia (24:20). Seta zakończyła Isabelle Haak.

W trzecim secie Szwedki prowadziły już 9:3. Zdominowały one zupełnie boiskowe wydarzenia, a prym wiódł duet Lazić/Haak (18:8). Ostatecznie Portugalia ugrała w tej partii 16 punktów.

Szwecja – Portugalia 3:0
(25:19, 25:21, 25:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę