Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Szwedki w finale lepsze od Portugalii

Srebrna LE K: Szwedki w finale lepsze od Portugalii

W finale Srebrnej Ligi Europejskiej Kobiet reprezentacja Szwecji okazała się lepsza od  Portugalii i tym samym w kolejnej edycji zagra w Złotej Lidze Europejskiej. Szwedki dominowały przede wszystkim w bloku (10:3) i zagrywce (12:4). Liderkami Szwedek były Isabelle Haak (14 punktów) i Alexandra Lazic (19 punktów). Ta druga została wybrana MVP.

Spotkanie miało wyrównany początek. Szwedki odskoczyły co prawda na 6:4, ale rywalki natychmiast wyrównały. Ta sama sytuacja miała miejsce przy stanie 8:6, by po chwili zrobiło się 8:8.

Wynik długo oscylował wokół remisu, aż do stanu 19:19. Od tego momentu punktowały już tylko Szwedki w ustawieniu ze znakomicie serwującą Lazic, a seta zamknęły one punktowym blokiem w wykonaniu duetu Jonna Wasserfaller/Anna Haak.

Szwedki znakomicie rozpoczęły kolejnego seta (8:1) sprawiając rywalkom ogromne kłopoty w przyjęciu zagrywki. Portugalia zdołała zbliżyć się na trzy punkty (5:8), a kilka chwil później było już 11:11 w czym duża zasługa Julii Kavalenki.  Szwedki zaczęły na nowo budować przewagę (14:11, 20:17). Szwedki kontrolowały wydarzenia (24:20). Seta zakończyła Isabelle Haak.

W trzecim secie Szwedki prowadziły już 9:3. Zdominowały one zupełnie boiskowe wydarzenia, a prym wiódł duet Lazić/Haak (18:8). Ostatecznie Portugalia ugrała w tej partii 16 punktów.

Szwecja – Portugalia 3:0
(25:19, 25:21, 25:16)