Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Szwecja na czele tabeli, druga porażka Słowenii

Srebrna LE K: Szwecja na czele tabeli, druga porażka Słowenii

Siatkarki Szwecji wygrały swój drugi mecz w srebrnej Lidze Europejskiej. Po wyjazdowej wygranej w Luksemburgu bez straty seta przewodzą w tabeli pięciozespołowej grupy. Drugiej już porażki doznała reprezentacja Słowenii. Tym razem mocno przemeblowany zespół Marco Bonitty uległ na wyjeździe Portugalii 0:3. Świetny mecz rozegrała Julia Kavalenka, która w przeszłości występowała na parkietach polskiej ekstraklasy.

Nie było niespodzianki w Luksemburgu, gdzie gościła reprezentacja Szwecji. Podopieczne trenera Lauri Hakali pewnie pokonali gospodynie w trzech szybkich setach, jedynie w pierwszym mając niewielkie kłopoty na początku. Zespół Luksemburga prowadził 8:7, potem walczył dzielnie do końca, ostatecznie jednak przegrał do 22.

Drugiego i trzeciego seta Szwedki zaczynały od bardzo mocnego uderzenia i wysokiego prowadzenia 8:1. Świetny mecz rozgrywały Isabelle Haak (18 pkt.) oraz Aleksandra Lazić (16 pkt.). Zespół ze Skandynawii wygrał wysoko te partie do 15 i 10, zapisując po raz drugi komplet punktów na swoim koncie. Szwedki bez straty seta prowadzą w tabeli pięciozespołowej grupy srebrnej Ligi Europejskiej.

Luksemburg – Szwecja 0:3
(22:25, 15:25, 10:25)

Luksemburg: Mulli (8), Hoffmann (8), Schneider, Braas, Van Elslande (8), Koos (1), Martin (libero) oraz Welsch (libero), Esselin (1), Tarantini G., Fraschetti i Tarantini M.
Szwecja: Andersson L. (5), Wasserfaller (1), Lazic R. (9), Haak I. (18), Lazic A. (16), Andersson W. (4), Andersson K. (libero) oraz Topic (3) i Gustafsson (1)

Spore problemy w kolejnym już meczu Ligi Europejskiej ma przemeblowana reprezentacja Słowenii. Podopieczne trenera Marco Bonitty po wygranej z Luksemburgiem przegrały kolejny mecz ze Szwecją, a w środę dość niespodziewanie uległy na wyjeździe Portugalii.

W zespole gospodyń świetny mecz rozegrała Julia Kavalenka. Była siatkarka Budowlanych Toruń zdobyła w tym spotkaniu 20 punktów, notując 63% skuteczności w ataku. Słowenki mimo obecności na boisku doświadczonych Sasy Planinsec i Evy Pogaćar grały nieskutecznie. W pierwszym secie musiały cały czas gonić rywalki, przegrywając ostatecznie do 21. O drugiej partii Słowenki z pewnością chciałyby jak najszybciej zapomnieć, bowiem zdołały w niej zdobyć zaledwie 14 punktów.

Nieco więcej emocji było w trzecim secie, w którym przyjezdne prowadziły na początku 8:6. Potem jednak role znów się odwróciły, a w zespole gospodyń nie do zatrzymania była Kavalenka. Portugalia wygrała tego seta do 22 i całe spotkanie 3-0, zapisując na swoim koncie już drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji srebrnej Ligi Europejskiej.

Portugalia – Słowenia 3:0
(25:21, 25:14, 25:22)

Portugalia: Coelho (10), Oliveira (10), Durao (2), Moura (7), Maia (8), Kavalenka (20), Resende (libero) oraz Couto, Clemente i Gomes
Słowenia: Pogaćar (3), Milośić (4), Zatković (9), Śiftar (11), Velikonja Grbac (4), Planinsec (6), Grubiśić-Ćabo (libero) oraz Leban, Koren i Pucelj (5)