Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Środowe zwycięstwa gospodyń

Srebrna LE K: Środowe zwycięstwa gospodyń

W środę rozegrane zostały kolejne spotkania Srebrnej Ligi Europejskiej. Oba spotkania 9. kolejki zakończyły się trzysetowymi zwycięstwami gospodyń, które były faworytkami starć. Szwedki pokonały Słowenki. W drugim spotkaniu reprezentantki Estonii okazały się lepsze od siatkarek z Luksemburga. Reprezentacja Luksemburga wciąż nie ugrała nawet seta w tej edycji turnieju.

Dla Szwedek był to ostatni mecz w fazie grupowej Srebrnej Ligi Europejskiej. Siatkarki od początku dyktowały warunki na boisku. Gospodynie szybko zbudowały przewagę. Nie do zatrzymania była Isabelle Haak.

Słowenki próbowały walczyć, jednak Szwedki dołożyły celne zagrywki i wygrały inauguracyjną odsłonę do 19. W drugiej partii siatkarki ze Słowenii nie miały zamiaru odpuszczać, chociaż traciły do rywalek sześć oczek, nie poddały się i w końcówce złapały kontakt punktowy (20:19). Duży udział w tym miała Eva Zatković. W decydującym momencie siatkarki ze Słowenii popełniły jednak zbyt dużo błędów, przez co przegrały.

Wspierane przez kibiców Szwedki szybko przypieczętowały swoje zwycięstwo. Trzeci set od początku dyktowały warunki, ich maksymalna przewaga wyniosła aż 14 punktów (20:6). Słowenki w końcówce zdobyły jeszcze kilka oczek, ale i tak ostatnie słowo po 75 minutach gry należało do Haak.

Szwecja – Słowenia 3:0
(25:19, 25:20, 25:16)

Szwecja: Andersson L. (8), Wasserfaller (6), Haak I. (18), Lazić (2), Andersson V. (5), Haak A. (13), Sjoberg (libero) oraz Topic, Lazic (5), Gustafsson i Brink (libero)
Słowenia: Pogacar (2), Koren (2), Zatković (23), Velikonja (2), Siftar (9), Lorber (8), Grubisić-Cabo (libero) oraz Pucelj i Milosić (1)

Estonki nie pozwoliły siatkarkom z Luksemburga poprawić statystyk w tabeli. Od początku gospodynie wyszły skoncentrowane, szybko budując przewagę. Reprezentantki Estonii znacznie skuteczniej atakowały od swoich rywalek i premierową partię wygrały 25:14. Reprezentacja Luksemburga nie spuściła głów. W drugim secie do stanu 11:11 trwała zacięta walka. Od tego momentu Estonki, wśród których liderką była Kadi Kullerkann, ponownie dyktowały warunki i triumfowały tym razem do 16.

W partii numer trzy Luksemburg prowadził 8:4. Siatkarki z Estonii szybko odwróciły wynik, głównie dzięki celnym zagrywkom Kristine Miilen. Chociaż przyjezdne starały się wywoływać presję zagrywką a coraz pewniej atakowała Betty Hoffmann, również tym razem siatkarkom z Luksemburga nie udało się odwróci biegu seta. Skuteczna gra Milen oraz Silvii Pertens poprowadziła Estonię do zwycięstwa.

Estonia – Luksemburg 3:0
(25:14, 25:16, 25:22)

Estonia: Mõnnakmäe (5), Miilen (14), Hollas (2), Pertens (8), Parts (11), Kullerkann (14), Kangro (libero) oraz Kibbermann i Pill (6)
Luksemburg: Mulli (5), Schneider (2), Esselin (4), Tarantini G. (1), Tarantini L. (6), Koos (4), Martin (libero) oraz Welsch (libero), Hoffmann (6), Braas (1) i Fraschetti